| FuckSchool a întrebat:

Heii TPU. Am si eu o mica intrebare. Deci am vrut sa intru pe facebook si imi scrie ca : Contul tau este blocat temporar. Ce as putea face in acest caz ca sa il deblochez? Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Normal, ar trebui să primești și o notificare cu motivul blocării contului și unele instrucțiuni pentru deblocare.
Cele mai multe blocări de accesare sunt din motive de securitate și în special atunci când se face accesare dintr-un loc neobișnuit ( adică dintr-un punct de unde tu nu ai încercat niciodată să-l accesezi, cum ar fi de exemplu China ). Sunt mii de încercări zilnice de accesare a unor conturi fraudulos și ca măsură de securitate se blochează contul temporar.
Poate fi și o eroare, asta în cazul în care nu ai primit nici o notificare.

| AlexAvram94 a răspuns:

Poate te-ai autentificat de prea multe ori in aceeasi zi...ca asa am patit si eu! si dupa cateva ore am incercat din nou si a mers!

| andreeavesman a răspuns:

Stai linistiata.Este o problema temporara.In cateva minute daca nu ma insel TOTUL VA FI IN REGULA.Nu stiu care este cauza pentru care s-a blocat la tine insa eu am introdus parola gresit de cateva ori la rand. Sper sa se rezolve.

| DeniiiBaa a răspuns:

Probabil este o eraore. Incearca si a doua zi happy!