| energia a întrebat:

Hello! Abia mi-am facut cont pe acest site si deja am dat de o problema. Cand doresc sa imi pun poza de profil imi apare: "Imaginea nu este un fisier valid, JPG, PNG sau GIF!". Precizez ca am luat o imagine de pe Pinterest... care e problema?

Răspuns Câştigător
| AdryFlorea a răspuns:

Poți să te duci să cauți pe net "Transform into JPG" sau "Transform into PNG". Ceea ce face îți ia imaginea care o ai și ți-o transformă în tipul ăla de imagine. Stai să-ți dau un link unde poți să transformi într-un png:

http://image.online-convert.com/convert-to-png

Acolo poți să alegi și mărimea, și culoarea... Dar nu te complica. Doar alege fișierul din calculator și apasă "convert file" acolo jos.