| Cosoreanu_Sabina_1992 a întrebat:

Hello,citeam cateva intrebari fara raspuns de la rubric,, Oracolul TPU!,, si am dat peste o intrebare care m-a pus pe ganduri.Pana acum nu am calatorit in tari straine, insa am vizitat aproximativ toata tara.Ar trebui sa ma simt marginalizata? Cam asa interpreteaza colegii mei, daca nu am calatorit in vreo tara straina...Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Fi bucuroasa ca ai calatorit. 99% din
tineri nu au fost nici macar la 10 km
distanta de casa.Nu-i baga in seama.
Vezi-ti de viata ta. Peste cativa anisori o sa va despartiti si asta va fi
ultima problema care va conta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu trebuie sa te simti asa. Unii oameni au posibilitati, altii mai putin, unii au timp, altii nu, etc. Sunt multe motive. Spune-le colegilor tai ca la un moment dat o sa vizitezi si tu o tara straina si ca ai asta in plan. Mandreste-te cu tara noastra frumoasa pe care ai vizitat-o, pentru ca amintirile conteaza in fond, nu neaparat locurile.

| Irina262000 a răspuns:

Ai putea sa ii intrebi :
''- Mai dar tu ai fost la Castelul Bran?! sau la Muzeul Bruckental?!'' sau oriunde ai mers tu si ei nu au mers si daca ei nu au mers in locul respectiv le poti spune:
''-Tu ai mers in tari straine dar habar n-ai de frumusetile tarii noastre!''
Si...cam asa iipoti face sa tacawinking