| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Îmi place de un tip din cămin, dar nu ştiu cum să mă bag în seama cu el. Adică suntem amândoi la aceeaşi facultate, dar nu ne intersectăm. Şi e ciudat să mă bag aşa random în seamă cu el. Mă gândeam că poate mă ajută colegul lui de cameră (care este pe aceeaşi specializare ca mine), deşi nici cu el nu am nicio treabă, adică maxim ne salutăm. Chiar nu ştiu cum să-l abordez. Help me pls.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă crezi ca îți cade coroana dacă te duci la el să-l inviti la o cafea, zâmbește-i de 2 ori și gata, ai făcut treaba cea mai grea.

| NotNamed a răspuns:

Puneti gandurile in ordine, gandeste.te bine daca vrei ceva serios sau cel putin sa fi serioasa in timpul cunoasterii, trage aer in piept, du.te la el si spune.i ce gandesti ca un adevarat barbat cu testicule.

| RKBlue a răspuns:

Pai,daca nu i-a dat semne ca-l place, el cum ar putea sti?
Poate si el o place dar nu stie cum sa o abordeze...

| AndrElle a răspuns:

Oprește într-o zi pe sala și discuta cu el subiecte de facultatea la care sunteți. Să vedeți ce subiect frumos se deschide.