| împreunăfacembine a întrebat:

Hello,

În timp ce eram la serviciu și îmi făceam treaba unul dintre șefi (nu al meu) mi-a făcut poza fără voia mea și a trimis-o pe Messenger la o persoana cunoscută.

Mă simt deranjat și vreau să aflu legea prin care se menționează dreptul la imagine. Știe cineva sa îmi spună ce lege a fost încălcată?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Niciunul. Probabil ai semnat un contract, si in contract e mentionat daca au voie sa faca fotografii si cu ce scop, si poate zice ca a fost facut ca sa se vada ca lucrezi bla bla.

1 răspuns: