| miha_6184 a întrebat:

Hello! Ptr cei care mai știți mituri și superstiții. Nu prea vad așa des păianjeni. Astăzi, pe seara, am văzut unul deschis la culoare, cu picioare lungi și subțiri, coborand pe panza direct in fata mea. Se mai și legăna spre mine, nu înapoi. A avut și tentativa de urcare și coborâre. Știu că însemna o vizita, călătorie, veste. Având în vedere că este la o zi de când am incercat sa manifest ceva. Voi ce credeți? Don't scare me, pls

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In miturile grecești poate însemna si ca ai premeniții despre viitor, visul iți indica sa scrii undeva jos visele tale

| EcceHomo a răspuns:

Picioarele lungi înseamnă așteptare, iar legănatul spre înainte înseamnă că vei primi veste. Faptul că era deschis la culoare înseamnă că vestea va fi bună.
Sănătate!