| Ciupii26 a întrebat:

Hello TPU! Se apropie 1 martie si noi, fetele din clasa, vrem sa cumparam cadouri la baieti. Imi puteti da niste idei? ( pentru calsa a VIII a ) Thanks! ~funditaaa love struck

Răspuns Câştigător
| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Buna.
Idei de cadouri Valentine's Day - Ziua indragostitilor pentru el si pentru ea!
Vrei sa ii faci un cadou de ziua indragostitilor care sa il/o impresioneze? In cazul in care nu stii ce anume sa cumperi, decat sa dai banii pe ceea ce iti sare prima data in fata ochilor, mai bine uita-te peste ideile de cadouri pentru Valentine's Day pe care le gasesti mai jos scrise de mine.

In cazul in care mai aveti idei de cadouri si stiti si alte exemple de cadouri de valentine's day care nu au fost mentionate in lista de mai jos, le puteti adauga printr-un comentariu.

Idei de Cadouri pentru ea de Ziua Indragostitilor - Exemple de cadouri pentru femei/fete si barbati/baieti:

Bijuterii confectionate manual, deoarece sunt foarte la moda!

Bijuterii de argint/aur

Ceasuri de mana pentru femei sau barbati, depinde cui vrei sa ii faci cadoul.

Chestii de ornament cu semnificatie simbolica referitoare la ziua indragostitilor: Cani cu inimioare, Vaza in forma de inimioara, Ursuleti de plus, Lampi ornamentale, Suport de lumanare, etc.

Un buchet de flori

Ceva simbolic, care sa-i reaminteasca de tine, ca de exemplu: Un breloc cu numele tau inscriptionat pe el, o bricheta gravata cu numele ei, orice lucru pe care se poate lasa o mica amprenta!

Un cadou de ziua indragostitilor legat de hobby-urile lui/ei: De exemplu daca este pasionat/a de sport, poti sa ii cumperi o piesa din echipament de care stii ca are nevoie.

Ciocolata - Fiind ziua indragostitilor ciocolata nu trebuie sa lipseasca!

Un cadou de ziua indragostitilor pentru fete ar fi ursuletii de plus. Sunt foarte comerciali mai nou, dar sunt fete carora le plac si astfel de cadouri. Daca stii ca prietena ta se conformeaza, poti incerca sa-i cumperi un ursulet de plus.

O poseta - geanta foarte "in fashion" este un cadou pentru ziua indragostitilor de femei absolut perfect. Tuturor femeilor le plac posetele, mai mult sau mai putin, dar le plac!

Obiecte ce tin de imbracaminte - Ai vazut prin magazin ceva hainuta draguta care crezi ca este marimea prietenului/prietenei tale? happy Poti sa o cumperi daca stii ca se potriveste stilului pe care acea persoana il are, cu siguranta ii va placea!

Cadourile de valentine's day sunt foarte variate, iar lista ar putea fi continuata pana la infinit. Eu sunt de parere ca, un cadou de ziua indragostitilor trebuie sa fie special, cu o anume semnificatie. Adica, atunci cand ii dai cadoul respectiv, sa te tina minte toata viata, sa fie ceva legat de voi si de relatia voastra, chiar daca este o relatie de 2 saptamani sau de 2 ani.
Sper ca te'am ajutat

2 răspunsuri:
| Nicu20005 a răspuns:

Pai luatile si voi cadouri frumoase sau ceva cea ce le place baietilor ceasuri (in clasa la noi doar baieti dau cadouri fetelor si nu prea stiu ce le puteti lua) le mai puteti lua si un parfum barbatesc la fiecare baieti sunt inebuniti dupa ele si daca le puneti in pungute de cadouri sa nu fie cu flori etc sa fie cu ceva mai barbatesc ambalajul cadoului. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa parerea mea cred ca niste ceasuri ar fi excelente.