| bArBiE`E~MaThA~sa~Tzi~MInTHe`AsThA a întrebat:

Help mi-am blocat cartela de vodafone cum pot s`o mai deblochez cum aflu codu puckcrying?

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Codul PUK este pe cardul unde a fost cartela daca il mai ai.Suna la *147# de pe alt mobil, alege contul meu, apoi codul PUK sau relatii cu clientii.

| Oxanna a răspuns:

Pai...ai doua posibilitati: ori suni la Vodafone, la *147# si ceri,, contul meu'', apoi cod,, puk'', sau,, relatii cu clientii''.
ori daca ai pastrat cartonasul pe care iti era cartela, si acolo este, langa PIN, cu o chestie alba care trebuie raziuta... DATA VIITOARE FI MAI ATENTAhappy SUCCES fundiii? te rooog

| Amphitrite a răspuns:

Buna bArBiE`E~MaThA~sa~Tzi~MInTHe`AsThA!
Cere de la un prieten un numar de la un client Vodafone daca nu ai, si cu tel la fel...parintii tai nu am abonat la Vodafone? Sa te ajute, cere-le tel sa suni un client Vodafone si sa aflii codul puck.
Am avut si eu aceeasi problema cu un HTC wild fire dar am rezolvat problema cu ajutorul unor prieteni si a parintilor.

| axton a răspuns:

Trebuie sa suni de pe un alt telefon la cei de la Vodafone si ei te vor ajuta.