| MariusV231 a întrebat:

Hey, am avut momente urâte în viața ca fiecare din noi.Momente in care îmi doream să am pe cineva langa mine doar să mă asculte, să îi spun problemele mele și să știu că nu sunt singur. Cred că și voi v-ați confruntat cu acesta senzație, aș dori să îmi postez numărul undeva doar pentru persoanele care se simt singure, au un moment în viața greu și simt nevoia să discute cu cineva și poate să o consolez. Cum vi se pare chestia asta? Unii ar putea spune că este ciudat, dar e atât de bine când poți să îți verși durerea și o mai spui cuiva fara să te temi că ești judecat. Voi ce părere aveți?

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ai de ales, cam toata viata am fost singur, si ironic, cand am avut probleme mari si nevoie de suport, partenerul nu a fost niciodata langa mine, deci nici o relatie nu iti da garantia ca va fi cineva langa tine. Dar in acele momente inveti sa fii puternic singur, daca nu e cineva pe care sa te bazezi langa tine, invata sa iti spui ca nu ai nevoie, pe termen lung te va ajuta, si in momentul de fata sunt singur, si locuiesc singur, sunt unele nopti mai aiurea nu neg, cand o mai ia mintea la vale, dar totul e trecator. Ce poti face e sa nu te axezi pe negativ, in cazul tau, in loc sa te gandesti ca te intristeaza ca nu ai pe nimeni care sa te asculte, intreaba-te ce poti face tu, pentru tine, sa te simti mai bine. Daca inveti sa fii bine singur, iti va fi benefic toata viata, deoarece poti fii bine si cu o persoana anume langa tine, poti fii bine si cand nu e nimeni langa tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut o mare prostie sa-ti pus aici numarul de telefon, ca va ajunge pe internet si te vor suna tot felul de ciudati, ca sa faca misto de tine.
Asa ceva NU se face niciodata!

Vrei sa vorbesti cu lumea, apai pune mesajul tau pe Facebookul tau si pretenii tai te vor suna, dar nu pune online pe forumuri, acest numar, ca risti tot ce-i mai urat sau rau.

Personal nu mi se pare un lucru bun si serios, dimpotriva, pare o capcana!
Pentru ajutor si consolare exista: familia, prietenii, psihologi si psihiatrii!

| Freya1 a răspuns:

Ar fi fost frumos sa vrei sa faci un gest ok pentru persoanele ce au nevoie,sa faci un grup,sa scrii pe un forum, sa faci donatii pentru cei ce au nevoie, dar păcat ca din câte am înțeles ești o capcana și asta nu te face cu nimic mai bun decât cei ce nu te asculta, te judeca, sau te ignora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

INDIVIDULE - ia uite ce dă la numărul pus de tine.

Vezi unde scrie - Salut, dă-mi un mesaj pe WhatsApp 0740330494, vedem dacă ne placem și poate ieșim să bem ceva după mai vedem. De altfel o sug și eu dacă e, chiar as vrea să...

Deci - tu ești GAY și vrei să o SUGI?

https://www.google.com/search?q=0740330494&sourceid=chrome&ie=UTF-8

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Mai bine nu te.ar suna nimeni, nu vreau sa te acuz pe nedrept dar... mna. sa stea lumea departe ca nu se știe! Și mai ales copilașii.