| Lorde92 a întrebat:

Hey! As vrea sa devin designeri vestimentar. Eu imi fac propriile modele pe hainele mele si prietenelor mele le place cum fac, le place cum combim culorile si unele chiar nu ma cred ca eu le-am facut. Nu vreau sa ma duc la un liceu de arte pentru ca cel de la mine din oras este destul de prost. Are ceva daca fac un alt liceu in afara de cel de arte si ma duc doar la o faculate de digner vestimentar? As avea talent la crearea hainelor?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa-ti prezinti creatiile de pana acum precum si ideile si viziunea ta in materie de design vestimentar intr-un cadru organizat sau o revista de profil. Daca nu ne prezinti ceva nu vom putea sa ne pronuntam.Parerea mea este ca un absolvent de liceu de arte oricat de slab ar fi acel liceu va avea mai multe cunostinte deci implicit si sanse de a accede la cursurile unei forme de invatamant superior.

| neutrino a răspuns:

Nu are nimic daca nu mergi la un liceu de arte, dar in acest caz, mergi totusi la un liceu bun, nu la unul de duzina. Cat despre talent, numai tu si eventual familia ta stiti acest lucru, noi nu putem sa ne dam cu parerea, asa aiurea. Nu ar fi rau sa te consulti cu cineva de specialitate.

| Xpressurself a răspuns:

Daca esti hotarata ar fi indicat un liceu care are profil de industrie textila. asa vei combina scoala cu hobbiurile tale.
cand se apropie facultatea vei stii cu siguranta daca asta este cu adevarat ce-ti place sa faci. in acest caz iti poti asigura un viitor ca si angajat la o firma si vei face in general ce ti se spune sa faci. ca si la scoala.
poate fi doar asa un val de moment.
insa crede-ma, daca esti buna la ceea ce faci si te remarca lumea devii designer si cu liceul sportiv si facultatea de chimie alimentara, sau psihologie. sau chiar fara. ca sa dau asa... doar un exemplu.
talentele se descurca cu orce studii. chiar nu te afecteaza. pentru ca un adevarat talent nu are nevoie sa fie angajat. isi face propria firma si propria linie de productie.
daca ai talent si inteligenta emotionala ( in linii mari persoane care isi fac foarte usor prieteni si se inteleg cu toata lumea chiar foarte bine fiind apreciate pentru calitati ca prietenie sincera, onestitate, sarguinta, charisma, generozitate etc) atunci ajungi sa angajezi tu pe altii. banii vin de la sine pentru aceste persoane pentru ca ii merita pur si simplu.
ca sa fiu mai clar, daca eu am bani si vad cata pasiune si seriozitate pui in munca ta, vad ca creezi lucruri frumoase si de valoare atunci nu-mi fac griji sa te imprumut cu bani pentru ca stiu ca ai succes. ba chiar te si sprijin si te introduc unor persoane cheie din cei pe care-i cunosc.
asa functioneaza. ne ajutam reciproc happy

| dianabaumli a răspuns:

In ziua de astazi nu trebuie sa termini o facultate de design vestimentar pentru a deveni creatoare de moda. Ajunge daca iti faci reclama pe Facebook sau pe celelalte siteuri de socializare, intri in parteneriat cu magazine online care iti vor vinde hainutele la un pret avantajos si te ajuta sa construiesti un brand. Eu asa as proceda.happy

| wasilika24 a răspuns:

Da desigur ca da si daca si prietenelor tale lea placut inseamna ca ti se primest super succes mai departe

| sfatuitoriisufletuluitau a răspuns:

Salutare! Imi pare rau sa iti distrug visele, dar nu poti deveni designeri vestimentar. Ar insemna sa revolutionezi stiinta in asa mod incat fiecare celula din corpul tau sa se divizeze simultan pentru a se crea instant o clona a ta. Iar in ceea ce priveste talentul, noi ar trebui sa te intrebam pe tine daca ai avea talent sau nu.