| mileylove a întrebat:

Hey! ce parere aveti de injuraturi? credeti ca e o metoda buna de a te descarca, de a te face mai interesant si care n-au nimic rau in ele sau e ceva ce ar trabui evitat? ce parere aveti de copii care injura?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Sa injuri e o prostie sincer... daca vrei sa te descarci atunci cauta un sac si da cu pumnii in el!
Dar nu incepe sa injuri ca taranul...
SI de copii care injura? ma abtin, hai ca de la unul de cls a 11-a inteleg.dar la un pici de 10 ani sa aud cum injura...zau ca ma enerveaza

1 răspuns:
| janynefeaver a răspuns:

Injuriile le folosesc cei care vor sa pretinda ca sunt "mari si tari" sau cei carora le lipsesc cei 7 ani de acasa si de regula, trebuie evitat un astfel de limbaj. Cat despre copiii care injura, de vina este educatia primita, dar si anturajul, mass-media s.a.m.d. Copiii trebuie educati sa fie respectuosi, nu jignitori.