| TDGMeebu a întrebat:

Hey!
Cum rezolvati o problema ca aceasta :
A inceput acum un an...ieseam cu prietena mea afara (Mada) si cu niste baieti. Ieseam zilnic si stateam la colt razand intr`una. A inceput scoala. Am considerat`o pe Mada cea mai buna prietena a mea, pana cand aflu ca ma barfeste pe la spate si spune oricui orice mi se intampla, mai ales fostului prieten. Nu am vorbit cu ea despre lucrul acesta. A inceput sa ma bage in tot felul de probleme. (Nu zic laughing ) Parintii mi-au spus ca nu mai vor sa stau cu ea. Dar nu i-am ascultat. Am continat sa vorbesc cu ea. Dupa inca o problema, am decis sa nu mai stau cu ea. Dr tot se tinea dupa mine. Mergeam la magazin, venea si ea. Avea nevoie de ceva, venea la mine. Se baga in vorba cu mine, iar eu fara sa`mi dau seama continuam sa vorbesc cu ea.
Sa terminat scoala. Am inceput sa ies cu altii afara. Vorbeam foarte rar, cand se intampla sa dam una de alta.
Fratele sau mai mic a avut un accident. Un dobitoc a dat peste el cu masina si i`a luat toata pielea de pe gamba.
Fostul prieten cu care inca ies afara m`a intrebat ce a patit fratele Madalinei, asa ca i-am povestit tot.
Si acum vine faza care chiar m`a socat.
Ma intreaba pe mess: De ce i`ai zis lu` Adi ce patit frati`mi`u? straight face
Iar eu i-am zis: Mai fatuco`, daca m`a intrebat i-am raspunsstraight face
Ea incepea cu injuraturile. Si mi-a zis cum ca asta inseamna ca o barfesc si i-am zis asa:
Si daca te barfesc ce? Un an intreg am suportat sa ma barfesti pe mine iar tu de la o mica "barfulita" hai sa facem taraboi.
Incepuse sa se ia de mama. M`am luat si eu de a ei devil.
Pana mi-a zis ca ma prinde afara si sa vad eu ce`mi face rolling on the floor
Atunci chiar m`a bufnit rasu`.
Apoi, a sunat`o pe fosta prietena a fostului prietenlaughing si i`a spus cum ca am sunat`o cu numar ascuns si nu stiu ce ca n`am inteles nimic din ce mi-a zis fata(fosta).
Eu i-am spus. Ai grija ca nimic nu este adevarat. Dar ce m`am certat cu ea si acum nu stie pe cine sa puna sa se ia de mine.

Intrebarea este: ce pot sa fac s`o potolesc pe fatuca asta? Cum pot rezolva chestia asta, sa inteleaga cum este? Sa platesc cu aceeasi moneda? raised eyebrows Ca ea cu frumosu` nu intelege ca e grea de caphee hee. Si nici eu nu vreau sa-i vorbesc frumos dupa cate mi-a facut laughing

Meersi mult! kiss

9 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ste sa o ignori. Ignoranta doare cel mai tare. Pur si simplu de azi inainte te gandesti ca nu mai exista pentru tine si nici nu a existat. Daca te italnesti cu ea nici nu o bagi in seama, pur si simplu o ignori, daca te intreaba cineva de ea, pur si simplu nu vorbesti despre ea vorbesti despre altceva.

Cu cat o vei baga mai mult inseama si ii vei raspunde la provocari cu atat ea se va simti mai bine, dar daca tu o ignori total va vedea ca ea d fapt nu inseamna nimic pentru tine, nu o consideri o amenintare si nu te intereseaza ce face ea.

Oricum, faptul ca tu ai raspuns la o intrebare legata de un fapt destul de important legat de viata ei (in legatura cu fratele ei) nu inseamna a barfi, dar nu toti inteleg asta; isi va da seama cand va fi prea tarziu.

Stai linistita ca iti vei face o alta prietena, care sa nu te barfeasca si in care sa ai incredere. Si nu mai lasa de la tine, cand se mai intampla chestii de astea spune-le in fata ca sa nu se obisnuiasca sa te barfeasca pe tine.

| Adelina04 a răspuns:

Vai credeam ca ne spui ceva mai interesant. Las`o in plata Domnului ca are grija de ea. Nu-ti mai bate capu. Indiferenta doare cel mai tare. Eu m-am certat cu o colega acum vreo 2 luni si nu am mai bagat-o in seama. Oricum ne-am certat foarte rau dar nu pana la bataie sau injuraturi ca noi suntem fete civilizate. Azi satula ca nu o bag in seama si-a cerut scuze. Si surpriza nu le-am acceptat. happy

| BoomBoomToxic a răspuns:

Pai...eu am 9 ani si rezov lucrurile in felul meu! eu le-as spune parintilor si poate ca ei au un raspuns! acum in cazul tau nu stiu!

o cheama cumnva ene madalina si pe fratiorul ei alex?

| lavi54 a răspuns:

Simplu dai o mama de bataie si o sa te lase in pace eu asta as face

| TDGMeebu explică:

Nu draga.
O cheama Manole Madalina si pe fra`su Levisstraight face
Si eu nu spun parintilor chestiile asteawinking
Este doar o problema care se poate rezolva fara ajutorul parintilor.
Stai linsitita. O sa mai cresti si o sa vezi cum o sa fie.
N`o sa trebuiasca sa spui parintilor oricewinking

| crazygirlyo a răspuns:

Of. in primul rand a fost greseala ta ca te-ai cam incurcat cu o astfel de fata.trebuia din momentul in care de vorbea pe la spate sa afli ce fel de om e, dar acum faptul e deja consumat. sfatul meu e pur si simplu sa o ignori, si daca totusi nu inceteaza, vorbeste cu parintii tai, sau de ce nu cu parintii ei. ar putea sa plateasca foarte scump daca ar pune pe cineva sa te bata sau mai stiu eu ce dne fereste pentru e si chestie de lege aici.Ai grija! vorbeste cu o persoana adulta in care ai incredere si cu singuranta de va ajuta. dar incearca sa nu te mai pui la mintea ei ca nu faci decat sa pui paie pe foc oricum cred ca o sa rezume doar la niste simple amentari doar ca sa demonstreze ce mare si tare e ea, ignor-o pur si simplu! Vezi ce faci ai grija de tine si tine-ma si pe mine la curent cu ce ai mai facut cu fiinta asta >big grin

| bratie a răspuns:

RASPUNS: Ai calm si rabdare. Totul pe aceasta lume se rezolva in timp. Nu o mai baga in seama si ignor-o tot timpul. Demostreaza-i ca tu esti cea care detii controlul la tot ceea ce aveti in comun. Ai mare grija pentru ca ea este foarte periculoasa, fura din fund si baga in gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce prieteni mai ai si tu; de la inceput nu trebuia sa te incurci cu aia. Si nu vad barfa in acea intamplare cu baietelul, din moment ce s-a intamplat un acident stia toata lumea asa ca nu mai era nici o barfa, doar vesti noi despre accident.

| Christinexd a răspuns:

Frate :]] ignoroo' va realiza ca e un *** cu ochi p langa tine;] :* success