| anonim_4396 a întrebat:

Hey, deci...se intampla ceva ciudat in casa mea acum. Am intrat in baie si masina de spalat e mutata de la loc. Acum 15 minute am auzit o usa deschizandu-se. Acum 5 minute un zgomot ciudat. Sunt in casa dpar cu mama, dar ea doarme. Chiar si de la parter se aud sunete...

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Adica, vin aici si imi dau sufletu' sa-i raspund la intrebare, explicandu-i ca nu-i nimic paranormal, s-apoi vine asta cu demonii lui, ce pana mea ba laughing

11 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Daca stati in camere diferite, sun-o pe telefon, si anunt-o. Va stii ea ce sa faca in continuare.

Daca ti-e frica sa faci asta, suna direct politia si blocheaza usa de la camera ta cu un dulap sau birou pana ajung ei.

Insa nu uita ca poate fi imaginatia ta, deoarece probabil la ora asta esti si foarte obosit. Daca masina de spalat era mutata doar cativa centimetrii, probabil ti s-a parut, si era asa mereu de fapt.

| RaulAndrei2002 a răspuns (pentru Speed99):

Pai era mutata vreo 25 cm...dar a fost vat care a batut tare afara=>sunetele pe care le-am auzit, dar faza cu masina de spalat tot nu stiu ce e. Am iesit afara din camera si nu e nimeni in casa. E ok. Poate mama a mutat masina inainte sa se culce pentru ceva motiv...mersi oricum!

| anonim_4396 explică (pentru RaulAndrei2002):

Fenomen poltergeist cauzat de un demon.

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Poltergeist

| Speed99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog spune-mi ca glumesti...

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Orice e posibillaughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Și știi că e posibil să îl creada pe el laughing lucky you.
Sunt convinsă că nu este niciun poltergeist.

| KiszMy a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau poate un astfel de fenomen
http://hyperexcitability.com/......de-spalat/

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Adica, vin aici si imi dau sufletu' sa-i raspund la intrebare, explicandu-i ca nu-i nimic paranormal, s-apoi vine asta cu demonii lui, ce pana mea ba laughing

| danay72 a răspuns:

Dacă nu e fixată bine, masina de spălat în timpul spălării se poate deplasa. Apoi, de multe ori se pot auzi zgomote de la dulapuri etc. Nu trebuie sa crezi ca e vorba de paranormal. Eventual, fii atent dacă te uiți la astfel de filme, ca te pot influenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau e posibil ca gravitatia lui Jupiter sa joace feste atragand sistematic unele obiecte de pe Pamant? Sau niste muguri de gravitatie din centrul Pamantului care creeaza gravitatie neuniforma?

| m1dn1gh7 a răspuns:

Poate bate vantul si e curent in casa. iar masina de spalat mai mult ca sigur e mutata de mama ta. Poate a mers pana la baie, fiind adormita a dat din greseala cu degetul mic de la picior in ea apoi a urmat un ushiro mawashi geri si a mutat masina.

| RaulAndrei2002 a răspuns:

Lol laughing)