| cocorocococo a întrebat:

Hey fetelor! de la ce varsta poti incepe sa te epilezi pe picioare? adica eu am o colega care din clasa a5a se epila si pe picioare, maini si burta, iar mie mama mi-a zis atuinci ca sunt prea mica si sa mai astept. si cam toate fetele se epileaza acum, dar eu am 14 ani si nu sunt sigura daca e momentul? ce parere aveti? dau si funta daca vreti!

Răspuns Câştigător
| dreamgirl16 a răspuns:

Pe picioare poti sa te epilezi si din a 5`a in caz ca ti se obs parul vara cand porti o fustitsa scurta sau pantalonasi scurti! Insa pe burta si pe maine nu e necesar sa te epilezi! Banuiesc ca colega ta in clasa urmatoare va arata ca un ursulet pe maini,pentru ca nu e voie sa te epilezi nicaieri in afara de subrats[la varsta potrivita],zona anghinala si picioare! Ai ft mare grija sa nu faci aceeasi prostie ca prt ta! E momentul, crede`ma!:* dar nu cu lama.si cu aparat sau cu ceara! Sper ca ti-am fost de folos, bye:*:* Fundita?smug

3 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Eu de la 13 ani pentru ca vara nu poti sa stai cu parul pe picioare... nu este frumos mai ales ca porti pantaloni scurti, fusta, rochite. happy Ar trebui sa te lase sa te epilezi. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| AFR81 a răspuns:

Daca ai par vizibil pe corp epileaza'te,pe burta,pe maini, pe picioare, in afara de zona inghinala.Acolo mai tarziu.

| blablablablabla a răspuns:

Eu ma epilez pe picioare cu crema speciala si nu il ia de la radacina doar pe deaspupra si e ff buna si la subrat am inceput sa ma fac tot cu crema si dupa cu lama si este acelasi rezultat dar mai bine nu te face cu lama pe picioare...