| CoffeeLover a întrebat:

Hey guys! Am visat ca omoram serpi cu un ciocan. laughing
Ce ar putea sa insemne? Am cautat si pe tot felul de site-uri despre vise ce inseamna, dar nu am prea gasit.

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

In general serpii se refera la kundalini, energia evolutiva din noi, energia sexuala. Prin faptul ca ii omori inseamna probabil ca nu poti rezista tentatiei sexuale, gandurilor care duc inspre desfranare, perversitati, etc. Dar e doar o idee generala, trebuie tu sa descoperi ce reprezinta pentru tine mai mult decat o notiune generala.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune și dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| ElenaSA a răspuns:

Degeaba cauti.Visul se intarpreteaza si in functie de evenimentele din viata ta.Nu numai in functie de simboluri, Cauta la simbolul sarpelui.

| AnaSuricata a răspuns:

Visele sunt DOAR niste vise! Nu treuie sa crezi in vise; ele sunt doar niste amintiri interpretate de catre creier.Nu-ti face griji!

| MadaLina274 a răspuns:

Http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Sarpe... sper ca este bun site-ul! Fundita?!