| anonim_4396 a întrebat:

Hey lume.

Ce parere aveti despre casele in care exista camere de oaspeti?

Daca ati detine o avere imensa si ati avea si spatiu si tot, v-ar placea sa aveti camere speciale pentru oaspeti? Sau le considerati inutile pentru voi si o risipa de bani/spatiu si nu ati vrea sa va "murdariti" casa cu camere de oaspeti nici daca ati avea o gramada de bani?

Evident ca intrebarea nu se refera la cei care traiesc de azi pe maine.

13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai teren cuprinde si banii necesari pentru a face o casa si pentru oaspeti, de ce nu, sigur mi-ar place.

| Drimmero a răspuns:

Mi se pare o idee buna mai ales daca ai spirit de petreceri si mai inviti lumea la tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai camera de oaspeti/sufragerie/o camera mai nefolosita in general pastrata doar pentru cand se strang mai multi sau in care nu trebuie facuta ordine mereu, e cam tot aia.

Dar da, frumos ar fi sa nu bagam oaspetii direct in dormitor. Adica si aici, este cu interpretare thinking

| Ofiintă a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cred că se referă la o cameră pe care o păstrezi pentru a caza pe cineva.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Exact

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi, depinde.
Dacă ai mai mult spațiu la dispoziție, nu este o idee rea.
Însă, dacă abia ai spațiu, nu are sens să te focusezi pe una ca asta. Mai bine folosește acel spațiu in favoarea ta sau al familiei tale.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Of, nu ati inteles ce vreau sa zic. Reformulez intrebarea

| DoarBogdan a răspuns (pentru Ofiintă):

Pai da, la asta se refera. Si pentru mine cel putin, e cam tot aia. Ca tot acolo ii bag.

Cand stateam in chirie intr-o singura camera, dormitorul ( devil ) tinea locul la tot laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru DoarBogdan):

După posibilități laughing

| Emma30555 a răspuns:

Se practica si în prezent la cei ce au mai multe camere. Am fost la o prietena care locuia în Spania cu iubitul ei pe vremea aceea, ea avea un dormitor pentru oaspeți, cam asa cred ca sunt gândite majoritatea caselor ce dețin mai multe camere

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mi s-ar parea o risipa de spatiu, din moment ce nu ma viziteaza nimeni. sad

| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

laughing
Mie mi se pare o risipa de spatiu oricum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-ar plăcea să am o cameră ce poate fi *și* de oaspeți, dar nu doar. Adică să zicem că în general este spațiu de depozitare, atelier etc., dar la nevoie se poate elibera și pune un pat. Într-adevăr o cameră doar pentru oaspeții este o idee proastă. Nu e ca și cum ai oaspeții mai mult de câteva săptămâni adunate tot anul, deci ar fi inutilă.