| anonim_4396 a întrebat:

Hey lume.

Credeti ca tiktok a marit durata maxima la 3 minute, ca sa ia locul Youtube-ului?
Pun pariu ca acum unii o sa isi puna piesele pe tiktok si nu pe Youtube.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana cand tiktok nu o sa momentizeze continutul nu se muta nimeni acolo de pe Youtube

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Este deja monetizat

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Bineinteles ca in Romania nu, dar in alte tari este monetizat de mult.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, plateste tiktok pentru views si addsense?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Stiu doar ca e monetizat, nu stiu si alte detalii

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai afla niste detalii si pe urma il comparam cu platforma care plateste cel mai bine creatorii de continut in momentul de fata

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu l-am comparat cu YouTube-ul, si arata-mi tu unde am pomenit ceva de bani (ca numai la asta va ganditi).

Eu ma refeream la faptul ca unii cantareti o sa se mute pe tiktok pentru vizualizari, nu am zis nimic de bani.
Si pana in momentul de fata, tiktok e singura aplicatie unde nu postezi degeaba, chit ca faci bani sau nu.
Pe Youtube, daca esti nou nu se uita nici naiba la tine. Pe Instagram, daca ai contul nou si pui o poza ai zero like-uri. Pe tiktok iti faci cont in secunda asta, si a doua zi ai 100k de views si zeci de mii de followersi.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

"unii cantareti o sa se mute pe tiktok pentru vizualizari, nu am zis nimic de bani"... aha ca asa e scopul lor, nu sa castige

| Drimmero a răspuns:

Youtube momentan e nr-ul 1, nu o sa il depaseasca in veci Tik Tok-ul. E doar o faza, dar cum s-a mai zis, creatorii de content sunt cei mai multumiti de serviciile pe care le ofera Youtube.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, nu stiam asta. Probabil nu stiam ca nu mi-a pasat de tik tok asa de tare big grin

Sa isi puna, nu are nicio relevanta pentru mine. Tot pe YT ma uit, cu toate ca... de ce le comparam? :/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine cea mai bună parte din YouTube sunt videoclipurile de 25 minute și până la 4 ore. Podcasturi, explicații amănunțite, documentare, rezumate de cărți etc. Deci în opinia mea NU înlocuiește YouTube-ul.