| anonim_4396 a întrebat:

Hey lume.

Va place sa primiti cadouri? Argumentati

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal.
Cineva se gandeste la tine big grin

| Catrice a răspuns:

Cui ii plac cadourile? Nimănui evidenthee hee

| SilentRain a răspuns:

Nu, pentru că nimeni nu oferă nimic gratis
Daca primesc un cadou de la cineva mai devreme sau mai târziu trebuie sa înapoiez favorul și cum nu sunt adepta rahaturilor astea, refuz instant (mai rar sa primesc ceva de la familie doar in cazul ăla apreciez )

| Emma30555 a răspuns:

Da, îmi place, mai ales ca gest, dar de multe ori poate nu este exact ce mi as fi cumpărat eu, e greu sa nimerești omul decât dacă ști ce își dorește.

| Invictusman a răspuns:

Doar dacă e de la soră-mea.

| CIaudiu a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un cadou facut din suflet, da, apreciez. Dar ceva care e superficial si asteapta ceva la schimb, adica nu time de gest, apreciez doar de politete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, daca primesc ceva ce imi doream nu ma bucur, nu ma entuziasmez si nici macar nu simt vreun sentiment de recunostinta. Practic imi strica bucuria pe care as fi avut-o daca imi luam singura, asa ca nu, nu imi plac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,cui nu-i place? Prieteniile si relative cu cadouri se mentin.