| anonim_4396 a întrebat:

Hey Lumeee!... ma plictiseste deja deficitul de cititori buni din ziua de azi. Am nevoie de niste,, followers,, care au ceva materie cenusie. Recunosc scopul propagandistic, dar optez pentru CALITATE, NU CANTITATE.*
Cine ma poate ajuta?
http://dionisschimbator.wordpress.com/

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Oook am cateva obiectii privind blogul tau. Poti sa le dai curs sau poti sa iti obosesti cititorii in continuare. Cum?

In procent de 100% vizual. Inteleg ca vrei sa scrii cu diacritice din pacate nu stiu ce folosesti insa diacriticile tale apar intr-un fel de slight bold iar restul literelor sunt mai subtiri.

N-ai indentatie, si desi scrii in paragrafe, faptul ca iti lipseste cate un tab-spacing la inceputul fiecarui paragraf si o aliniere justify, face tot textul ala imposibil de digerat. Mie imi place sa-l numesc intr-un fel dar ma abtin...

In ce priveste continutul...Cu greu am mai vazut un astfel de continut precious-psychology la un baiat blogger. Cu dulcegarii si psiho-pupu din astea se ocupa fetele si Oreste. Ma rog, asta conteaza mai putin, pentru orice continut banuiesc ca exista macar cativa cititori.

Ideea e sa nu-i mai obosesti si pe aia cu dezlanatura aia de paragrafe.

Succes.

| dionisschimbator a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

MUltumesc. Blogul e la stadiu embrionar. Apreciez mult critica, o sa tin cont de sfaturile tale. Apropo....ca o mica justificare, am tot incercat sa schimb faza cu diacriticile, dar imi apar diverse probleme tehnice (o sa rezolv asta cumva). In privinta continutului o sa-mi permit sa nu fiu de acord cu tine, de altfel e si firesc ca orice continut sa-si aiba cititorii sai.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru dionisschimbator):

Unul dintre blogurile cu notorietate si succes normal avand in vedere continutul, e scris fara diacritice si e lizibil bine mersi. Te asigur ca te chinui degeaba. Dar daca totusi gasesti o solutie e cu atat mai bine.

Rezolva insa povestea cu Justify, ai wordpress, clar trebuie sa ai si tinymce. Pluginul ala activat te lasa sa bati si alineate si indentari si sa aliniezi si justify.

Eu am alta platforma dar tot tinymce plugin. Bat enter pentru a incepe un nou paragraf si de cinci ori tasta space pentru a incepe ca la scoala cu indent. Arata cu totul si cu totul altfel.

Răspuns utilizator avertizat