| Luu010 a întrebat:

Mi-au aparut niste bule de aer sub folia de la telefon (touchscreen) si ma enerveaza la culme. Ideea e ca nu din cauza foliei, ci sunt mici firicele de praf sau scame care s-au "strecurat" acolo si nu prea am ce sa le fac, daca o dezlipesc si incerc sa le indepartez, apar altele si se duce de tot. Bulele nu sunt prea mari, sunt micute. Ma gandesc ca, si daca imi cumpar alta folie, scamele alea de pe ecran tot o sa fie, mai ales daca sterg cu ceva, pentru ca e foarte finut. :-s voi ce-mi recomandati? sa o las asa?(inca n-a inceput sa se dezlipeasca decat la un colt, dar foarte putin) sper doar sa nu inceapa sa se zgarie pe sub folie din cauza bulelor.

Răspuns Câştigător
| spank17 a răspuns:

Paaai. Eu zic sa cumperi o folie si sa te duci la un magazin de asta gen service si sa rogi pe cineva sa ti-o puna ( folia laughing ). Daca vrei sa incerci tu, inainte s-o pui sterge bine de tot ecranul cu solutie speciala + o carpa, si in timp ce pui folia, in urma ei apasa cu un card sau ceva plat, ca sa se lipeasca bine si sa nu se faca bule.

4 răspunsuri:
| Ionut722 a răspuns:

De ce cand mi-a fost pusa folia pe margini a ramas nelipita (de vreo 3 ori)

| Luu010 explică:

@ EvilHell98: (din pacate sunt membru junior, ca-ti dadeam vot) but tnxalot anyway :*

| TheLittleMonster a răspuns:

Asa am patit si eu.se tot formau bule de aer sub folie si se adunau scame.asa ca am dat-o jos si mi-am luat o husa de telefon si imi tin telefonul numai in husa.cand vreau sa umblu pe el ma spal pe maini sau ma sterg cu ceva pe maini indiferent ca sunt curata ca sa nu zgarii ecranul.si am o carpa speciala de sters ecranul la telefon. apropo, eu am Nokia C3 01 touch&type. sper ca te-am ajutat.:d

| Aldea_Mihai_1998 a răspuns:

Sfatul meu este sa cauti pe youtube, eu am aplicat o folie de sticla pe ecranul telefonului meu si in coltul din stanga sus au patruns o multime de fibre mici si subtiri, insa am luat o eticheta din aceea lata pe care se scrie pretul produselor din magazin si am dezlipit usor folia, insa marea provocare a fost ca aveam un spatiu de lucru de 3mm intre folie si ecran, asa ca incet am cules fiecare firicel atat de pe ecran cat si de pe folie cu ajutorul acestei metode. Insa daca consideri ca nu ai destula indemanare poti merge la un service GSM unde pentru a-ti aplica o folie va trebui sa platesti cam intre 10-20 ron