| Xelon a întrebat:

Hey,sunt indignat de ceea ce se intampla in ziua de azi, strazile sunt pline de copii care nu au mai mult de 12-13 ani care se tin de mana se pupa etc.
Care naiba e problema plozilor astora?
Chiar se cred "cool" si nu isi dau seama ca sunt penibili?

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Lumea s-a intors cu fundul in sus,, generatia mea pe vremea aia, cand aveam cu totii 12-13 ani eram in lumea noastra, ne jucam fel si fel de jocuri retardate, iar astia deja au relatii,, insa nu e chiar asa deranjant sa-i vezi ca se plac, mai aiurea e ca se ajunge la sex, nu au cunostinte deloc si nu cunosc riscurile la care se supun/

| Xelon explică (pentru Drimmero):

Asa era si la mine acum vad ca nu se mai pune pret pe nimic...

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Nici ca s-a pus vreodata pret pe ceva anume, putini sunt care au sentimente puternice si vor sa le exteriorizeze si o fac pana la urma.

| T0T a răspuns:

Zilele asta am văzut un post(un print de la un post) cu o fată de 11 ani cu plicul de prezervativ de la Durex în gură care făcea avansuri sexuale.

| Xelon explică (pentru T0T):

Fara cuvinte in ce hal am ajuns...

| danay72 a răspuns:

Din nefericire societatea încurajează asemenea atitudini. Moralitatea nu mai este la moda.Cred ca educatia are o mare influenta asupra lor. Faptul că sunt încurajați să aibă prieteni încă de mici, nu face decât să le fure copilăria și să ii învețe să fie imorali încă de mici.

| mentholinks a răspuns:

Decat sa stea non stop la calculator sau la TV, mai bine asa.

| GoldenZenith a răspuns:

Contează educația de acasă și anturajul.
Plus că toți vor sa fie in trend și să aibă până la o anumită vârstă nu știu câți iubiți sau nu știu câte iubite, pentru că asta ii definește pe ei ca persoane. Mă amuza cel mai mult limbajul lor de îndrăgostiți. Sare pe rana, nu alta, bomboana de pe coliva.

| Xelon explică (pentru GoldenZenith):

Nici nu prea ai pe cine sa dai vina, oricun nu asculta de parinti...

| PersonajFictiv a răspuns:

Cauza si efect.
Exista o cauza pentru care ei sunt asa si problema e ca si parintii sunt de vina, stii de ce?
Ca au net si iphone 6 de la 6 ani, ei nu prea au cine stie ce vina, pentru ca sunt mici si vulnerabili si usor de modelat.
Si sunt mai multe cauze, dar nu e cazul sa dezbatem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac si ei ce vad la aia maI mai ca ei

| Xelon explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca este in mare parte vina tehnologiei din ziua de azi, Facebook etc.
Au aces la tot felul de informatii si le vin tot felul de idei in cap, parinti sunt prea permisivi zic eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu... am o prietena care are iubit la doar 14 f*cking ani! Si nu o zic din răutate pentru ca eu n-am sau ca ar fi ceva rau. Dar la 14 ani sa ajungi sa te lingi încontinuu cu un derbedeu pe strada? Si o mai si lăudau toti ca e cuminte si deșteaptă... si nu e doar asta. A mai avut 2 iubiți până acum, aproape 3, dar cu unul nu a stat mult timp si asta e al patrulea. Eu la 14 ani ai mei sunt de părere că iti faci un prieten mai apropiat, gen BFF, dar băiat si pe la 16-17 ani sa fiti iubiti, dar doar cu saruturi, ținuturi de mana si iesit in oras si de abia pe la 18-19 ani daca le mai tine relația sa ajunga sa faca si *** si sa fie o relație serioasă. Dar nu cum fac unii copii din zilele de azi.