| Alex00717 a întrebat:

Hey, sunt la turism si alimentatie si am un proiect la un modul despre un produs culinar nou, imi puteti da voi o idee de un produs culinar nou, original va rog?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca cineva inventeaza un produs culinar (mancare) nou - si mai ales daca are succes - atunci reteta o va inregistra /breveta imediat.
Altfel, toata lumea va folosi reteta, iar el va ramane un necunoscut in bresla gastronomica.

Totusi, iti pot da o idee: sticks-uri taiate din morcovi, uscate /prajite la cuptor, acoperite cu glazura de ciocolata neagra. Se poate folosi ca garnitura langa fripturi sau independent.

| Csander a răspuns:

Poate nu e chiar nou, dar incearca Ton Tataki.
E sanatos, arata bine si se pot face o gramada de farfurii frumoase. happy

| nastaseelenacristina a răspuns:

Ciocolata vegana se prepara din avocado, curmale, miere, unt de cocos, cacao la blender apoi bagi la congelator