| anonim_4396 a întrebat:

A consumat cineva dintre voi droguri? Ce senzatie este?
Lumea spune "nu le incerca,nu e bine ce faci etc" ar trebui sa-mi pese?
De Extazy ati auzit? A conusmat cineva?
Multumesc anticipat, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu e perfect. De ce nu incerci sa o ajuti? De ce doar o judeci? Stii, si eu ii urasc pe cei care se drogheaza, pe cei care fumeaza. Paradox-ul este ca si eu am fumat, dar am reusit sa ma las, asta se intampla prin clasa a 10 a. Deci, teoretic, ma uram si pe mine. Daca este prietena ta, ar trebui sa o ajuti, tu ce faci, o lasi la greu?

22 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Extazy, păi îți zic eu ce se întâmplă când le folosești: te simți bine, râzi din orice motiv și din astea. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Crucified a răspuns:

N-am consumat.

| a răspuns:

Eu stiam ca esti nebuna, BellaCraZy. se trage din nume deja. dar sti ce stiu despre mine? eu nu am prieteni ca tine. eu nu accept drogati sau drogate in viata mea! inteles? tu daca esti atat de tampita incat faci ce faci si mai vrei sa te si droghezi, mamica iti dau un sfat foarte util: nu te mai obosi sa vi la scoala, si nici sa ii mai incarci pe altii de nervi sau suferintawinking. pacat de prietenia noastra. eu sunt eu, tu esti tu. daca stai si te gandesti suntem total diferite! sti si tu. asta te face sa.ti alegi un prieten. imparti cu el, si el cu tine, experientele diferite...insa eu nu vreau sa aud de droguri si sinucidere. sti foarte bine ca am cont pe TPU si mai pui si intrebarea asta prosteasca, ca sa vada prietena ta 'cea mai buna' ce ai tu de gand sa faci. poate ca pe 21.12. 2012 nu e sfarsitul lumii, insa stiu sigur ca e sfarsitul vietii. toti sunt dependenti de droguri, tigari, tentative de omor, sinucidere, viol, si multe altele. eu nu sunt asa. sunt pasnica, dreapta, si iubitoare. tin la tot ce e in jurul meu. am mila de toti si impart numai lucruri bune. nu stiam sa fac rau. insa am invatat si imi pare rau...
cum spuneam, toti v-ati tampit! ma doare undeva de ceilalti din jurul meu atunci cand ii vad ca fumeaza, sau altele, dar tu, mama si inca cativa, ma doborati psihic! sunteti niste tampiti cu toti! (nu cei de pe TPU, ci cei din viata mea). iar tu, bela nebuna, poti sa uiti de mine din moment ce iti faci prieteni noi (drogurile)winking.
sper ca ne.am inteles kiss. funda?

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu cunosti evolutia prieteniei noastre. de cand am devenit amice, am gasit la ea si unele comori ascunse, dar si multe 'gropi' si iti jur ca am tras de ea in fiecare moment in care a decazut sau in care a avut ganduri negre. pur si simplu am obosit si m.am saturat pana peste cap de firea ei nepasatoare si lenesa. am incercat sa o schimb, i.am dat un 'regim' de viata, m.a preocupat starea ei mai mult decat a mea. am fost o prietena adevarata pentru ea.
i.am sters (sper), niste ganduri urate, si ea continua si cauta alte cai de a ma supara, pentru ca stie ca nu.mi convine cand vorbeste asa sau cand gandeste in felu asta.
este foarte nepasatoare si ma enerveaza atat de tare uneori, ca as bate.o laughing, dar nu am ce sa fac decat sa rabd si sa o ascult si sa.i privesc prostia aia in ochi si...in fine. tin la ea extrem de taree, insa o doare pe ea. daca nu insemna cv pentru mine nu ma mai oboseam acum sa ii spun ceea ce simt.
si asa e! am obosit sa trag, sa trag de ea, sa o ridic, sa o incurajez...e mare, poate si singura. nu e problema mea ca numai in mine are incredere...
oricat de mult as iubi.o, am obosit.

| anonim_4396 explică (pentru ):

Te cred...

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumeschee hee.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DrugღDreamsツ):

Ma bucur. Incearca sa nu te mai tai. Ok?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DrugღDreamsツ):

Da, asa am zis si eu cand m-am taiat, ca nu-i pasa nimanui de mine...

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns (pentru anonim_4396):

'si eu', 'si eu' si voi toti. numai voi. ma bucur, niste egoisti!

| anonim_4396 explică (pentru ):

Te-am deranjat cu ceva?

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu

| a răspuns (pentru DrugღDreamsツ):

Pff cata dramaaa

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru ):

Nimeni nu e perfect. De ce nu incerci sa o ajuti? De ce doar o judeci? Stii, si eu ii urasc pe cei care se drogheaza, pe cei care fumeaza. Paradox-ul este ca si eu am fumat, dar am reusit sa ma las, asta se intampla prin clasa a 10 a. Deci, teoretic, ma uram si pe mine. Daca este prietena ta, ar trebui sa o ajuti, tu ce faci, o lasi la greu?

| a răspuns:

Cum spuneam, ma enerveaza la culme nepasarea ei, si modul asta in care se da batuta atat de usor. eu trag cu dintii de prietenia noastra iar ea: 'asa e mai bine, indeparteaza.te'...

Răspuns utilizator avertizat
| MicutzuMare96 a răspuns:

Un prieten de-al meu a luat LSD si mi-a spus ca vezi lichid adica lucrurile care le vezi se micsoreaza si se maresc la loc cand a luat LSD radea din orice si spunea toate prostiile efectele astea le-a avut doar 5 ore urmatoarele 5 ore (Da LSD tine 10 ore) urmatoarele 5 ore a zis ca a vazut to gramada de halucinatii de groaza care l-au speriat foarte tare

| Moraru_Ionela_1995 a răspuns:

Mai bine nu incercahappy poti sa devii dependent/..eu am facut asa cu tigarile normale si acum nu pot sa stau fara elehappy