| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare ^^.
Sunt in clasa a 7-a si o sa trebuiasca sa ma mut in Germania la o scoala.Trebuie sa repet anul pentru a invata limba?
Am un prieten in Germania si el a spus ca nu trebuie sa repeti anul.
Cum este de fapt?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Trebuie sa inveti germana,nepota mea a facut un an dar nu a repetat nimic a facut doar muzica,germana,engleza,istorie,matemate si ceva gatit,sport acuma intra in alta clasa dar e important sa stii germana
pronuntarea,gramatica, cuvinte cat mai multe isi dau un cuvant gen Auf Wiedersehen, nu uita de der, die, das e o limba mult mai grea ca engleza mult mai grea are o gamatica si cuvinte lungi numai vb de pronuntare