| Larisa12345602843 a întrebat:

Hey TPU,
Am o mica problema, eu sunt nascuta in Italia si pe 13 martie ar trebui sa ma prezint pentru a-mi face buletinul in Italia, eu avand 13 am nevoie de acord parental (al tatalui) ai mei fiind certati, insa nu divortati, tata nu vrea sa-mi dea semnatura pentru a putea pleca deoarece ii e frica ca nu ma mai intorc sau ceva de genul. Exista vreo varianta in care a as putea iesi din tara cu mama fara sa-mi dea tata acordul. Ofer funda. Multumesc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adică anul viitor pe 13 martie?

| sierra1 a răspuns:

In cazul ăsta nu, stai frumușel acasă și faci ore online

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista nicio sansa sa il convingi pe tatal tau? Sa incerci sa stai de vorba cu el despre asta, sa il asiguri ca te intorci?

Si legat de mama ta? Ea ce spune?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Numai daca mama ta cere divortul si incredintarea ta.