| Ștefaniq a întrebat:

Care e cea mai frumoasă amintire a voastră?

13 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Atunci cand am reusit sa sar de pe un zgarie nori si inainte cu un metru sa aterizez pe asfalt m-am trezit...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fiecare seara inainte de culcare, cand este liniste.

| Freya1 a răspuns:

Nu am doar un moment frumos, am destul de multe.
Imi amintesc cu drag de copilăria la oras, tin minte două întâmplări foarte frumoase cu mama având în vedere că noi două cand eram eu mica nu am fost foarte apropiate.Imi aduc totusi aminte ca m-am dus o dată cu ea la bunica.Nu stiu ce i-a venit ei sa mergem sa culegem niște ciuperci in pădurea din apropiere. Avea un coș de nuiele in spate si ne plimbam sa cautam cand a venit o ploaie zdravănă. Mama ma băgat în coș si ma acoperit cu un nailon si a fugit cu mine către casa bunici unde am si rămas cu amândoi părinți peste noapte. Facu-se foc in soba in casa mare si eu stăteam intre ei in pat uitandu-ma la grinzile de pe tavan până am adormit.
Altă ar fi dintr-o vara, tot mica eram.Pe atunci erau călduri inabusitoare si noi stand la bloc ne topeam efectiv.Asa ca seara mama a pus o plapuma pe jos, două perne si un cearceaf.Era seara si gemurile deschise si a început o ploaie cu tunete și fulgere iar mama m-a luat in brate (gest rar facut de ea).
Mai am amintiri din fata blocului de cand eram mica.Pe atunci nu erau atâtea betoane ci mai mult iarba, aveam doi câini maidanezi ai blocului si veșnicia bătrâni ce stăteau pe iarba jucând table.Noi umblam desculți band sucuri de la dozator si jucandune cu mingea.
Tin minte ca mai aveam amintiri frumoase de cand ma plimbam cu tata prin tot orașul si ma invata lucruri noi despre lume, despre oras.
Pe urma am început să cresc sa imi creez amintiri frumoase alaturi de parteneri mei de viata (2).Imi amintesc cu drag si de prima mea relație de la începuturi, eram extrem de bucuroasă si de fericita de fiecare revedere si clipa petrecută impreuna.Si daca tot vine crăciunul tin minte ca de un crăciun, săraci fiind pe la început nu aveam nici cablu tv, aveam un subufar mic la care băgăm telefonul cu radio si ascultam colinde si povesti. Aveam doar o instalație amarata in geam si o pisică ce se gudurea langa noi in pat.
Cu actualul si acum mai am momente frumoase si fiecare clipa in care ne intelegem si ne iubim va fi cândva o amintire plăcută.Dar una dintre ele e ce-a in care ne-am intalnit. Dupa un an de vorbit pe net si la telefon isi făcuse curaj sa parcurgă 500 de km si sa vina la mine.L-am asteptat in autogara o oră sa fiu sigura ca sunt acolo (suferea de atacuri de panica si nu voiam să îl las singur) iar cand a ajuns si s-a dat jos eu eram prin mulțime amestecată si nu m-a vazut, a plecat langa un punct de reper din autogara cu mine in spatele lui si fara sa stie.Ma sunat si i-am dat ocupat, sa tot uitat după mine iar eu am venit din spate si l-am prins de ochi.Tin minte ca ma îmbrățișat atat de tare de nu stiu cum l-am dezlipit big grin.
Pe urma fiecare întâlnire mi-a ramas intiparite in minte cu drag pentru ca eram nerabdatoare sa apara, sa il vad.El venea de la 500 de km, închiria ceva aici, ne vedeam, el rămânea acolo iar eu cealalta dimineata de multe ori nu era 4/5 fugeam la el cu senwichuri si plăcinte calde pe ploaie, pe ninsoare iar el imi pregătea o baie calda si după ma ținea în brațe.
Sunt foarte multe, dar te-aș plictisi sa le scriu pe toate aici.Acum,oricum lucrurile s-au schimbat in multe privinte.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Botezul, intr-un rau de Munte la Moeciu de Sus. M-a botezat un frate din Australia.

| Ștefaniq explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ești pocăit? Și eu! Care biserică?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Ștefaniq):

Adventista de ziua a șaptea.

| ShaOfHatred a răspuns:

When I saw my internet friends for the first time after 5 years.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O vacanta cu mama, de cand eram mica.

| Ștefaniq explică (pentru anonim_4396):

Și eu am o amintire foarte plăcută cu mama mea. Doar că dimineață i-a mirosit gura a whiskey și țigări.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohhhhh... Nu pot povesti aici. Îmi vine să plâng de bucurie doar când îmi amintesc... happy

| Adrian5575 a răspuns:

Cand am fost prima data la socrii.

| Ștefaniq explică (pentru Adrian5575):

Serios? laughing)

| Adrian5575 a răspuns (pentru Ștefaniq):

Serios. Am foarte multe amintiri placute cand am fost prima data la socrii. Nu pot sa le povestesc, sunt personale :-p. A ta care e?