| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt caracteristicile faciale care va plac la o persoana?
Spre exemplu, mie imi plac urmatoarele : ochii mari, buzele mici, nasul mic, pielea mai albicioasa, sprancenele cu o forma frumoasa, genele mari.
Acum e randul vostru.

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai uitat de fața cel mai important aspect a unui om,primul lucru care il obserevam la cineva este fața daca este simetrica creierul elibereaza dopamina daca e asimterica se activeaza regiunea frici fugi sau lupta, degeaba are trasaturi de alea daca regiunea aia e activata s-a dus toata chimia, noi pe baza a ceea ce simtim percem absolut totul, vezi un om frumos ai asteptari pozitive de la el invers vezi un om urat ai asteptari negative, de asta cei frumos tuturor ne place desi spunem ca nu, mai ales fetele spun ca fizicul nu conteaza dar toata ziua sunt in oglinda

| Florentina9210 a răspuns:

Ochii mari, buzele groase, nasul mic, pielea creola. Sprancenele si genele, nu prea au importanta.

| justanotheruser99 a răspuns:

In mare parte sunt cam aceleasi cu cele de mai sus, insa mie imi place pielea mai cafenie (poate pentru ca sunt ingrijorator de alba) si maxilarul mai pronunțat.

| RainmakerX a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ingrijorator? Inca esti ok, mai ai pana ajungi ca aia din Twilght laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mie mi-ar fi placut sa fiu mai alb, nu ca nu as fi destul de alb in comparatie cu persoanele din jurul meu, asta pentru ca nu imi place sa stau la lumina soarelui, sau sa ies prea des din casa.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RainmakerX):

Cred ca tu nu ai văzut cum arat iarna laughing Fac concurență laptelui. Aia din Twilight nu sunt nimic in comparatie cu mine.

| Mayhem666 a răspuns (pentru justanotheruser99):

laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Mie îmi place, stau mai mult pe afara decat in casa, dar tot nu ma bronzez, nici macar asa putin crying
Cand eram mica aveam impresia ca sufăr de albinism, dar acum incep sa ma conving de asta. Dar totusi, părul meu are acum o culoare mai normală, s-a mai închis. big grin

| RainmakerX a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ce pot spune? Fiecare vrea ce nu poate avea laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RainmakerX):

Plang crying
Nu trebuia sa imi amintesti.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RainmakerX):

Danke!

| syd2 a răspuns:

Sa fie cat de cat rafinat

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fruntea imi place sa fie medie, sprancenele sa nu fie subtiri dar nici prea groase, ochii medii, genele nu foarte dese, nasul mediu, buzele mari si cea de jos un pic mai plina, posibil o gropita - de preferat doua, culoarea pielii potrivita dar tind mai mult spre alb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu conteaza atata timp cat se combina intr-un fel placut

| August99 a răspuns:

Imi plac buzele mai groase muscabile, imi plac orice fel de ochi dar nu prea mari si la nas sau altceva nu am preferinte. Imi plac oamenii blonzi si ochii verzi tho.

Răspuns utilizator avertizat
| RorySan a răspuns:

Sunt de acord cu tine, imi plac la fel happy

| KenNine a răspuns:

Mie imi plac genul nasu mic, ochii mari, buze mici pielea alba si catifelataa.
https://animeserialefilme.files.wordpress.com/......0x1080.jpg
Mai multe detalii! Hihi, haha, hehe, hoho, huhu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru KenNine):

Pai cam asta am spus si eu!

| KenNine a răspuns (pentru Mayhem666):

Deci avem ceva in comun.

| Mayhem666 a răspuns (pentru KenNine):

Asa se pare.

| Axely a răspuns:

Ăm, sunt de acord cu tine, imi plac la fel xDD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Ma bucur ca nu sunt singurul caruia ii plac asa persoanele.

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Uh, eu le ador, mai ales daca sunt si una dintre ele xD
Intr-un fel imi place sa traiesc gen ca un personaj din anime xD
Na..na sunt ciudata xD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Nu esti singura, si eu sunt la fel.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Nu aveți nimic special, sunteți doar imaturi.
Fiți liniștiți.

| SnowKat a răspuns:

Eu prefer (la un baiat ma refer) ochii negri sau verzi nu chiar foarte mari dar nici mici, potriviti laughing, nasul sa nu fie ca a lui Pinochio ci medium sau micut, sa aiba buzele un pic subtiri, sa aiba niste gropite la obraji, sa fie brunet sau saten, sa aiba minim 1.70 inaltime, iar culoarea tenului sa fie alba ca amea pentru ca am arata ciudat impreuna laughing), cam acestea sunt aspectele placute la o persoana din perspectiva mea big grin