| LolaMona a întrebat:

ce parere aveti voi despre homosexualitate? Este ea o boala sau nu? Fara raspunsuri prea agresive, doar opinii si atat. Este doar o intrebare.

15 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Este ceva normal și prezent de când lumea, nu apărut peste noapte. Nu este o boala, așa o numesc cei incapabili sa privească realitatea altfel decât o simt ei

| HazelEyes77 a răspuns (pentru whatevernvm):

Trebuie sa te felicit pentru raspunsul tau reflecta foarte bine realitatea. iti impartasesc punctul tau de vedere,

| Speed99 a răspuns:

Bolnavi sunt aia care cred ca o orientare sexuala e o boala.

| LolaMona explică (pentru Speed99):

Asa zic si eu

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru Speed99):

De ce homofobia e o boala? Sunt fobii(poate chiar mult mai greu justificabile) care nu sunt considerate boli. Ce ar face homofobia mai speciala, sa spun asa, in sensul rau al cuvantului?

| LolaMona explică (pentru Cristi1Cristi1IdlibParty):

Homofobii cred ca sa fi diferit(adica sa ai alta orientare) este o boala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Homosexualitatea ca si lesbianismul sau misandria reprezinta niste ORIENTARI SEXUALE care sunt rezultatul anumitor modificari genetice, deci in nici un caz nu este vorba de boala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o boala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boala e considerata de maimutele alea religioase.

| LolaMona explică (pentru anonim_4396):

Wow cate raspunsuri pozitive

| Teffan a răspuns:

Boala a fost considerata in trecut, cand oamenii erau supusi la exorcizari, tratamente psihologice pentru a se scapa de dorinta homosexuala si la omucideri.

Acum ne-am trezit din fericire si se stie ca homosexualitatea nu este o boala.Mai sunt totusi fanaticii religiosi care o considera diavoleasca.Normal,de la Sodoma si Gomora,religiosii inca vor sa duca mai departe dorinta criminala a dumnezeului lor.

Este o altfel de atractie si pentru ca e altfel de masa,este stigmatizata si marginalizata, pusa laolalta cu pedofilia, zoofilia, chiar daca prin homosexualitate nu este ranit nimeni, spre deosebire de cele 2.

De asemenea,omul,in maretia instinctului sau sexual,se gandeste la homosexualitate doar prin prisma sexului,o sexualizeaza si astfel ii ignora partea afectiva, sentimentala, pe care si oamenii straight o simt.
Din nou, normal, deoarece in crestinism nu exista partea afectiva cand vine vorba de asta.Crestinismul o sexualizeaza doar, la fel cum o fac si homofobii.De asta este o mostenire directa din mizeria religioasa pe care a infiintat-o Avraam si Isus Hristos.

Este o orientare sexuala, care nu se ia si care nu prezinta niciun pericol pentru societate si pentru indivizi, acestia cazand de comun acord cand au o relatie.

Bonus:
Barbatii saliveaza la lesbiene, dar urasc gay-ii si militeaza pentru "pastrarea familiei traditionale, domnule".

De aici se trag concluziile cu privire la mizeriile societatii si a ipocriziei acesteia.

| LolaMona explică (pentru Teffan):

Ce bun raspuns ai dat

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns:

Inca mai sunt persoane care folosesc argumentul asta, evident, cretin? "Exista de cand lumea si de aia e ok". Bolile mintale, criminalii, zoofilii, pedofilii etc. exista si ei de cand lumea, deci, rezulta ca si ei trebuie considerati "normali".

| MisuN99 a răspuns:

Nu e o boala dar nu i firesc

| LolaMona explică (pentru MisuN99):

Poate nu e firesc dar asta e