| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana cu care inainte te intelegeai super bine, acum te trateaza cu indiferenta, inseamna ca nu ii mai pasa de tine?

34 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu e așa, îmi pasă de tine, doar că nu prea am timp să îți răspund. Hai, nu fi deprimat.

| Mayhem666 a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing
Nu era vorba de tine!

| gemeni6226 a răspuns:

Inseamna ca i-ai gresit mult.

| Clorox a răspuns:

Nu, inseamna ca este putin dezamagita de tine pentru ca te scufunzi in iluziile tale si in dependentele tale fara sa incerci sa schimbi asta, lucru care deranjeaza persoana respectiva!
Dar persoana aia te lasa ca pe tine, stie ca esti imatur chiar daca ai o varsta la care ar trebui sa fii cu capul pe umeri, doar ca trebuie sa stii ca-si face griji si se gandeste ca nu o sa ajungi nimic in viata si tot singur o sa te vada! Sa stii ca persoana aia spera ca o sa te schimbi si o sa incepi sa ai o viata adevarata...
PS: Stii si tu cine-i ''persoana'' aia happy

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Inseamna ca pe mine ma va durea in *** de ea si de viata ei.

| BlackRose03 a răspuns:

Sunt mai multe cauze, nu te poti lua dupa cateva pareri si sa tragi o concluzie. Daca acea persoana are probleme cu membrii familiei si se poarta in acest fel cu toti, nu doar cu tine? Nu inseamna ca nu ii pasa de tine, dar poate are un motiv. Daca i-ai spus ceva care l-a deranjat?
Doar de la el/ea poti afla raspunsul.De ce nu vorbiti despre asta sa afli motivul?
Daca nu i-ar fi pasat de tine nici nu te-ar fi bagat in seama.
Nu-ti fie teama, ce ai de pierdut? Daca nu vorbiti ar putea continua sa te trateze astfel si va veti distanta.Asteapta cateva zile(cel mult o saptamana) inainte sa vorbesti despre asta, ar putea fi doar o perioada prin care trece si se va termina curand.

| Mayhem666 a răspuns (pentru BlackRose03):

Sper ca ai dreptate, chiar nu-mi place distanta asta dintre noi. Cand prind destul curaj o sa intreb acea persoana ce s-a intamplat, dar sper sa nu se supere.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mayhem666):

Daca este cu adevarat prietenul tau iti va intelege durerea, se va bucura ca iti pasa si va incepe sa vorbeasca cu tine cum o facea si inainte. Dupa felul in care reactioneaza iti poti da seama daca ține la tine.
Nu iti trebuie curaj, daca il cunosti si sti in sinea ta ca are un motiv intemeiat sa se poarte astfel cu tine frica va disparea.Trebuie doar sa ai incredere in el.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

In cazul meu esti un NIMIC pentru aceea persoana sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

La ce te referi, ca nu prea te inteleg?

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Mayhem666):

Adica in cazul meu atunci cand o persoana e asa cum spui tu, indiferenta cu mine, mi-am facut treaba de cea mai buna prietena, sau acel om care e la greu langa tine si sunt data la o parte. Adica si-a facut treaba cu mine si nu mai sunt buna de nimic. Deci prin acest NIMIC, ma refeream ca '' acea persoana '' te-a alungat. bug

| Mayhem666 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Aha, dupa cum l-am citit eu, a sunat ca si cum mi-ai fi spus mine ca sunt un nimic. Acum m-am linistit.

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Mayhem666):

Aaa...Nu doamne fereste. Nu esti un nimic. Eu nu am pareri proaste despre tine... pupiceiii multi :* Ohappy

| Mayhem666 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Awwww, thanks. Pupici multi si tie :* :* :*

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Mayhem666):

I-am primit. Multumesc kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are nevoie de un alt sclav, tu nu mai ai mult de trait.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea am chef de glume acum, chiar sunt deprimat. M-a luat asa dintr-o data.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Nu e o gluma.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog frumos termina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce rost isi au presupunerile cand raspunsul corect il detine o singura persoana?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta vrea sa faca acea persoana sa insemne, dar ce i-ai facut tu ca sa meriti asta? Adica te intelegeai super bine si deodata a fost rece si indiferenta? Trebuie sa fie un motiv, sau sa fi intervenit ceva. In orice caz, daca tu nu ai nicio vina cel mai bun lucru este sa-i raspunzi cu propria moneda, asta-i din propria experienta, si va incepe sa te caute. Dar daca tu ai o vina, cel mai bine e sa uiti de acea persoana, timpul nu o sa rezolve nimic cu siguranta, doar tu poti rezolva, si pe deoparte sunt in concordanta cu, Cruce.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a devenit dintr-o data, a devenit cu timpul. Adica asa am simtit eu. Nu stiu daca acea persoana chiar este indiferenta cu mine sau nu, dar parca simt ca imi vorbeste ca unui necunoscut, nu mai vorbim asa cum faceam inainte. Nu cred ca are cineva o vina in asta, doar ca simt aceasta indiferenta din partea acelei persoane de ceva timp. Am avut si cateva certuri in trecut, poate si din acest motiv a aparut indiferenta.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Probabil, dar daca stai sa gandesti mai amanuntit, toti suntem numai zambete in fata la altii. Chiar ma gandeam, acasa, in sufletul nostru plangem deseori, dar in fata la altii n-avem curaj. Probabil are si ea niste toane, probabil nu mai aveti subiecte de discutii, nu vreau sa te supar, dar probabil si-a gasit un "partener" mai bun de discutii. Orice este posibil, dar na, trecutul n-ai cum sa-l restaurezi cu forta. Incearca sa restabilesti relatia pe cat se poate usor, cu usor. Cum am zis, poate are si ea niste probleme, depresie, etc. Depresia este ceva foarte comun. Ce, tu nu ai zile proaste in care n-ai chef de nimeni pur si simplu? Dar totusi daca esti obligat de situatie esti numai zambete, si alea scoase cu greu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta asa este. Trist, dar adevarat sad

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

N-ai ce sa-i faci, nu trebuie sa ramai indiferent, dar nici nu trebuie sa te atasezi prea tare de oameni, ei vin si pleaca. Am simtit-o si eu pe propria piele, probabil c-ai mai simtit-o si tu inainte. Astea fac parte din viata fiecaruia, sa nu crezi ca tu esti un caz special...toti avem frustrarile astea. Capul sus si continua sa CREZI IN TINE!

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfaturi!

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Sa speram ca pot fi catalogate ca si "sfaturi". O seara placuta!

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Si apropo, stiu ca n-au avut nicio relevanta asupra ta, si niciun sfat de aici nu va avea, pentru ca tu tot cu gandul la acea persoana esti. Asta numai tu poti remedia.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. O seara placuta si tie de asemenea!

| KenNine a răspuns:

Da

| ISilvya a răspuns:

Poate ca acelei persoane ii pasa, dar poate ca era nevoie de putin spatiu? Incearca sa discuti despre asta cu persoana respectiva, ar fi cel mai bine.

| Mayhem666 a răspuns (pentru ISilvya):

As vrea sa incerc asta, dar mi-e frica sa nu se enerveze.