| xPikaChux a întrebat:

Dau fundita! M-am gandit sa scriu pe facebook o poveste despre o adolescenta care scrie o carte SF pe un blog si dupa o vreme isi da seama ca tot ce i se intampla personajului principal i se intampla si ei.Voi ce parere aveti? Ce idei imi mai dati? >Multumesc.:*big grin

Răspuns Câştigător
| Nutu2000 a răspuns:

E super tare ideea, dar te-as sfatuii sa nu o scrii pe facebook, nu are rost. Fa-o tu pe calculatorul tau si, daca chiar vrei, o poti pune pe un blog. Da, stiu, exact despre asta e poveste... ar fi ciudat intr-un fel, nu? Dar si foarte interensant.

4 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Imi place ideea.O idee asemanatoare cu a ta a fost folosita in jocul Alan Wake (un scriitor de romane Horror faimos care s-a dus in vacanta cu sotia sa.Pe scurt sotia sa este rapita de o entitate, si tot ce i se intampla este exact ce a scris intr-un roman pe care nu il terminase.Pentru a o salva pe sotia sa trebuie sa termine romanul de scris, desi nu stie cum).

| xPikaChux explică:

Am uitat sa va intreb : Cam ce titlu as putea sa pun?

| euSUNTasta a răspuns:

Este o ideea buna, si un inceput bun continua tot asa