| Mehikic_Nadira_1999 a întrebat:

De ce aproape toata lumea pune "FUNDA" asta chiar nu stiu asta ma intreb mereu

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita.
Un an nou fericit sa aihappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorba lui Legiutoarea, funda sau cocarda.

| drogh a răspuns:

Funda reprezinta acel ''Multumesc'' virtual. De exemplu, daca tu ai o nelamurire in legatura cu ceva, pui aici o intrebare si daca X raspunde si tu consideri ca te-a ajutat, trebuie sa-l rasplatesti printr-o fundita. Cum se face treaba asta? In dreapta raspunsului se afla o fundita gri, iar cu un click devine portocalie. Aceasta valoreaza 100 de puncte si ajuta cresterea in RANK.
Din pacate pentru unii, din fericire pentru altii, acum la unele intrebari se pune la final,, funda'' ca sa raspunda pentru premiul final mai mult...nu pentru problema unei persoane.
Un an nou bun iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au ei impresia ca devine intrebarea mai importanta, daca te referi la intrebare.
Funda aici e ca like-ul de pe facebook, si gasesti destui fomisti care se calca in picioare pentru un insemn virtual.

| ElenaIsabella02 a răspuns:

Funda e un fle de multumire si declari acel raspuns castigator