| Ana2920 a întrebat:

Hey TPU! Deci prietenii mei (unii) nu ma baga in seama, ma jignesc (unii colegi), etc. si simt efectiv catoti prietenii mei ma dau la o parte sad Aproape nimeni nu ma intelege...doar familia mea...Stiti vreun sfat cu care sa fiu prietena cu toata lumea sau ceva? Va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți mai trecem prin momente nașpa, unele chiar foarte nașpa...dar hei, din ce ai scris sus, unii colegi nu te ignoră. Încarcă să conversezi cu ei și să îi transformi în prieteni...sau măcar în colegi buni. happy
Nu uita că Dumnezeu te iubește și că El nu te dă deoparte niciodată, dacă vii la El.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți fi prietenă cu toată lumea, imposibil.
Încearcă cu o persoană și încearcă să înțelegi de ce nu te poți înțelege cu ea.

| isemilia a răspuns:

Incearca sa ii ignori. Oricum cu multi nu vei tine legatura prea mult timp. E imposibil sa fii amica tuturor... Incearca sa gasesti, pentru inceput, o persoana care sa te inteleaga si sa fiti foarte apropiate. Dupa primul prieten / prima prietena vei vedea ca iti va fi mai usor happy

| Ana2920 explică:

Ca toti*