| Ana2920 a întrebat:

Hey TPU! Eu incercam sa fiu amuzanta cu o colega a mea, dar ea m-a întrebat care e problema mea sad stiu ca a spus-o din suparare, dar simt ca toti colegii ma urasc crying nu am facut nimic gresit...adica nu imi amintesc

Răspuns Câştigător
| AlexValentinn a răspuns:

Probabil te fortezi sa fii amuzanta, adica felul tau e de a fi serioasa si tu te fortezi ca sa fii amuzanta iar colega ta probabil a simtit asta, glumele trebuie facute si ele in contextul potrivit si cand ai starea necesara, adica daca vorbiti de ex de un subiect serios nu prea poti sa vii cu o gluma ca nu isi are locu. Pe scurt, glumele trebuie facute la momentul lor, nu aiurea ca daca sunt facute aiurea asta patesti se uita lumea urat pe tine, sau probabil ti-ai format o imagine urata in ochii colegilor tai, iar in acest caz, si daca faci o gluma buna e in zadar, daca colegii tai te stiu de fata serioasa care nu glumeste iar tu faci glume o sa li se para ciudat ca ei sunt obisnuiti sa fii serioasa.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Îți pasă prea mult de ce zic unii
Ia-ți o atitudine ușor arogant și miștocară sa vezi atunci laughing
Fii de treabă cu cine merită in rest nici să nu îți pese
Eu cred că ar trebui sa lucrezi puțin la tine, mergi la un psiholog

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Cel mai practic ar fi să-i întrebi chiar pe ei de ce nu te plac.

| Design2021 a răspuns:

Caracterele oamenilor si interpretarile fiecaruia difera.
Care este intrebarea aici?