| anonim_4396 a întrebat:

Imi plac foarte mult vampirii si nu stiu de ce.
Imi plac filmele cu vampiri, serialele cu vampiri, anime-urile cu vampiri, manga-urile cu vampiri (chiar daca am citit doar una cu vampiri pana acum), muzica despre vampiri, videoclipurile cu si despre vampiri, si tot ce e legat de vampiri, chiar si infatisarea de vampir.
Nu stiu de ce imi plac aceste lucruri, pur si simplu imi plac foarte mult.
Care ar putea fi cauza?
Voua ce creaturi va plac mult de tot?

36 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și mie îmi plac vampirii. Alucard(Vlad Țepeș) is the best!

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

Mie imi place la nebunie tot ce e legat de vampiri, fie ca e un anime, fie ca e un om cu colti falsi, ca in videoclipul asta :

https://www.youtube.com/watch?v=QFUrM3YTOas

Pur si simplu sunt innebunit dupa vampiri. Cand vad ceva legat de vampiri, sunt ceva de genul : "Trebuie naparat sa vad asta"!

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Niște ființe imaginative fascinante ce e drept.

| untu a răspuns (pentru T0T):

Domnitorul Vlad Tepes nu a fost nici Dracula si nici un vampir cum au auzit altii gresit fara sa stie istoria tarii noastre!

| T0T a răspuns (pentru untu):

A fost considerat Dracula datorită cruzimii și datorită tatălui său. Tatăl său era cunoscut sub numele de Vlad al 2-lea Dracul. Vlad II și-a primit titlul de „Dracul" după ce a fost primit pe 13 decembrie 1431 în Ordinul Dragonului fondat în 1408 de Sigismund, Împărat al Sfântului Imperiu Roman.
Datorită acestora lui Vlad Țepeș i s-a asociat porecla de Dracula urmată de o reprezentare mitologică care reflectează "pofta" de sânge. Asocierile sunt făcute doar din punct de vedere mitologic, e grav dacă crezi că eu chiar cred că a fost vampir. Totuși cred că e o reprezentare frumoasă a lui. E clar unul dintre cei mai vestiți conducători din istorie și unul dintre preferații mei.

| untu a răspuns (pentru T0T):

Eu cred ca nu este adevarat, nu a fost niciodata vampir! a fost un conducator dur, dar drept!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ideea de vampir e a naibii de buna. As da iama in parlament un pic. De ce trebuie sa fie o cauza anume? Tuturor ne plac povestile.

| RainmakerX a răspuns:

Si mie imi plac :)) *cough fara Edward Cullen cough*

De data asta suntem si noi de acord =]]
Vezi tu, sunt niste fiinte faine, asemenea oamenilor dar nemuritori si foarte inteligenti datorita nemuririi care le permite sa invete foarte mult. Pe langa asta se adauga si vanatoarea de oameni care ii face "badass" deci e normal sa fie faini.

Oricum, cred ca as ramane traumatizat/mort daca as vedea unul pe bune deci as spune pas. Atata timp cat raman in laptop sunt faini :))

Imi plac toate creaturile atata timp cat au povesti bunicele in spate. Varcolacii imi plac mai mult decat vampirii dar repet, nu Twilight :)) Vrajitorii imi plac de asemenea dar nu cred ca intra la "creaturi".

Mentiuni onorabile : minotauri, centauri, giganti, dragoni.
Dintre toate creaturile as vrea un wyvern care sa ma asculte.
Un wyvern = un fel de dragon dar care are doar 2 picioare si 2 aripi.

http://images.akamai.steamusercontent.com/......4692CFF33/

*poza din skyrim*

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

Stiu ce este un wyvern, dar mersi oricum pentru explicatie happy

| Florentina9210 a răspuns:

Si mie imi plac vampirii. Sunt creaturi mitologice fantastice.

| Clorox a răspuns:

Zeii Egiptului, ii iubesc happy

| syd2 a răspuns:

Poate esti vampir? laughing

| Superior a răspuns:

Pai cel putin mie, fetele vampir mi se par mai "hot" ca au coltii aia happy

| Superior a răspuns:

Apropo,ai animeuri cu vampiri? (Am vazut Jitsu Wa Watahsi Wa si Owari no Seraph)

| Superior a răspuns (pentru Superior):

Si Diabolik Lovers

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Poti sa te uiti la Vampire Knight, ca are 2 sezoane, si poti sa te uiti si la Shiki, e foarte tare, eu dupa ce m-am uitat la cateva episoade, nu ma mai puteam opri, si l-am terminat pe tot in mai putin de o zi, are o poveste si o actiune super faina.

| Deaad a răspuns:

Te-am visat in as-noapte, AnimeLover.
Ai aparut din senin in curtea mea la tara, noaptea cu inca cineva, tu erai fata si foarte scunda apoi a venit un tsunami si te-am bagat repede in casa.
laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

rolling on the floor
Mi-ai facut ziua mai buna laughing
Eram destul de suparat, dar m-ai inveselit cu raspunsul asta laughing
Nu mai pot de ras laughing
rolling on the floor

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

laughing
Stiu,cand m-am trezit nu mi-a venit sa cred ce am visat.
Dar sa stii ca a fost destul de groaznic visul, aproape de cosmar cu tsunamiul ala.
laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Imi imaginez laughing
Cum aratam ca fata?
Sunt foarte curios ce ti-a trecut prin minte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va tampit pe toti twilight

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am uitat inca la Twilight laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tu stii de unde a inceput totul, implicit care este si cauza. laughing
Imi plac vampirii dar nu pot zice ca foarte mult.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Uita-te la Twilight. hihihi

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Mie imi plac elfii pentru ca Legolas si Thranduil.

| August99 a răspuns:

Ai vazut The Vampire Diaries?

| Mayhem666 a răspuns (pentru August99):

Nu, dar am vrut, dar nu prea am timp, si am vazut ca sunt foarte multe sezoane.

| August99 a răspuns (pentru Mayhem666):

Da sunt vreo 8. Ar fi trebuit sa il incheie la 6 ca se cam lungeste

Răspuns utilizator avertizat
| RorySan a răspuns:

Tot ce ai descris tu...ca iti place, exact si mie la fel..cuvant cu cuvant
tot ce tine de acestea imi plac
si niciodata nu am stiut de ce

| Mayhem666 a răspuns (pentru RorySan):

Vad ca ne asemanam tot mai mult cu cat aflam mai multe lucruri unul despre celalalt.

| RorySan a răspuns (pentru Mayhem666):

Asa este, ai foarte mare dreptatewinking

| SnowKat a răspuns:

Hey, si eu ador vampirii, inspecial anime-urile cu vampiri in special Vampire Knight (scuze daca nu am scris corect numele anime-ului) sau filmele, nu pot spune ca am chiar asa mare pasiune ca tine dar cred ca stiu un pic ce simti big grin.
Cauza sincer si eu as vrea sa o aflu. Dar mereu m-am simtit atrasa de aceste fintee cu puteri supra-naturale in special vampirii, ingeri, magicieni, zei(țe), etc...
Is inebunita dupa asemenea anime-uri, sper ca nu ti-am facut o impresie proasta sa crezi ca is o obsedata big grin.

| Mayhem666 a răspuns (pentru SnowKat):

Nu mi-ai facut o impresie proasta, pentru ca si eu sunt la fel.

| SnowKat a răspuns (pentru Mayhem666):

big grin