| LawlietL886 a întrebat:

Hey TPU!
În ultima vreme mă deranjează foarte mulți oameni. În special la şcoală, nu se ia nimeni de mine sau ceva, dar unii oameni mă disperă la culme. Mă deranjează cu simpla lor prezență şi prin acțiunilor lor. Nu am nimic cu persoanele respective, după cum am spus nu mi-au făcut nimic greşit. Dar pur şi simplu simt că mor când sunt în preajma lor. Ştiu că într-o societate trebuie să ne suportăm, respectăm etc. Dar problema e la mine? Adică sunt eu preau şor de enervat?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O modalitate de desensibilizare.
Dimineața la prânz și seara repeți de 25 de ori.
Oamenii îmi sunt indiferenți.
Mai mult timp.
Și evaluezi rezultatul.

| Andreeush a răspuns:

Nu îți mai face atâtea griji.
Nu ai nici o problemă. Este o etapă normală în viața unui adolescent.

| Plato a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic cu tine, am trecut si eu prin starea aia. laughing
Si eu pierdeam cate un an din viata la fiecare replica de-a lor, ma mir ca sunt inca in viata. Ignora-i cumva, inconjoara-te cu persoane ca tine, pe care sa le suporti. Oricum, e imposibil sa suporti pe toata lumea.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu, nu ai nici o problema.
Toții trecem prin asta mai ales în adolescență.
"persoanele antipatice"