| LuLu1234 a întrebat:

pentru cei care au citit " pe aripile vantului": tocmai am terminat de citit volumul doi. ( dupa ce Scarlett ii spune lui Rhett ca il iubeste, iar el nu mai simte nimic pentru ea). Exista si volumul 3? sau sunt doar doua volume?

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Nu, aici se termina romanul. Bine, a mai incercat o alta autoare sa il continue si a mkai scris inca doua volume, intiulate "scarlet", nu "pe aripile vantului", dar e un alt stil d eroman si nu au niciun farmec. Oricum, asa se termina si filmul, deci efectiv asta e subiectul celebrului roman.

| Ana235 a răspuns:

Nu exista, desi cativa autori au incercat sa continue romanul.