| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,

Tocmai mi-e venit o idee, un life hack ca sa ii zic asa.

Un singur job in care sa muncesti 8 ore si sa castigi 30 de milioane nu e usor de gasit.

Dar doua part time-uri, unde muncesti cate 4 ore la fiecare (deci tot la 8 ore ajungi) poti castiga 30 de milioane daca iei cate 15 de la fiecare.

A incercat cineva? Ce parere aveti, e mai ok sa ai un job de 8 ore sau 2 job-uri de cate 4 ore?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu prea merge asa, distanta intre locurile de munca si nesiguranta te da afara oricand la part time nu e contract permanent. Si salariile pot fi de 10 milioane la fiecare, un servici usor in care faci 4000 lei la 8h e soferul de autobuz in Romania

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Sa ei 3000 de lei la 40 de ore lucrate pe saptamana nu gasesti tu fara sa ai diploma/calificare, Dar si sa ai daca esti fara experiente tot greu gasesti.
Iar la 4 ore =20 ore/sapt sa ei 1500 lei este halucinant.
Ce 4000 de lei la 8 ore. Cunosc destui soferi de autobuze Nu iau nici 3000 lei tinand cont ca lucra 6/7, Si de dimineata pana seara cu program aiurea. Nu au putin timp liber.
Ca sofer cu 8 ore/5 zile gasesti aia de la scoli dar iau

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Sant orase care platesc 4000 lei pe autobuz - Brasov, Cluj, Oradea, Timisoara, Bucuresti. Cand eram pe bus luam 700€ acum cand nu gaseau soferi au urcat pana la 1000 si mi-a zis sefu de sectie ca pot sa ma intorc cand doresc va fi un loc pentru mine. 8h e schimbu 1 si 2 nu e mare stres. Orasele care au economie mai buna, aeroport si multi turisti ofera alte salarii cred ca ala e motivul altfel nu se explica... mai ales cand se extinde si se construiesc mai multe locuinte, mall-uri economia creste - salariul la fel.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si care ar fi life hackul daca tot 30 de milioane ai castiga? La care am adauga si distanta si problemele intre cele doua locuri de munca.

| PainTech a răspuns:

Parerea mea : o sa te ia nebunia cu doua jobburi, asta presupunand ca gasesti 2 la care sa nu se intersecteze programul.

Nu prea stiu pe nimeni care sa se fi imbogatit lucrand la 2-3 joburi in acelasi timp.