| Your5angel a întrebat:

Urmează să învăț la un liceu din România (sunt basarabeancă) și întrebarea mea e dacă mă pot transfera dintr-un cămin în altul? Și care sunt căminele mai bune de la București? Rog să-mi răspundă cei care într-adevăr pot să mă ajute cu careva informații. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Ma bucur pentru tine. La ce liceu mai exact? Desigur ca poti sa te transferi la alt camin, dar toate aceste informatii le obtii de la secretariatul scolii tale, ei stiu mai bine.Cat despre camine...cauta forumuri pe net, aici depinde si de gusturile tale. Unele licee sunt dotate cu camin pentru cei din afara localitatii.

| Your5angel explică (pentru Viitorulapropiat):

Colegiul Economic "Virgil Madgearu", dar din câte am înțeles căminul pe care-l oferă nu are condiții prea bune.

| Viitorulapropiat a răspuns (pentru Your5angel):

Este un liceu foarte bun, si zona este de oameni buni. Nu stiu ce sa zic... Daca ai vrea sa-ti inchiriezi ceva pe acolo sunt destul de scumpe, ar fi mai ok sa incerci sa te adaptezi, foarte rau nu cred ca e.