| anonim_4396 a întrebat:

Voi va considerati inteligenti?

38 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu ma consider inteligenta, fiindca am intalnit muolti oameni mai putin inteligenti ca mine si m-am putut compara. Am intalnit si multi oameni mai inteligenti decat mine si m-am comparat si cu ei, asa ca stiu ca nu sunt foarte inteligenta, doar usor peste medie.

| Drimmero a răspuns:

Oi fi eu prost, tampit, retardat,, dar ma duce bibilica mai mult decat isi pot dori multi prostalai cu impresii de inteligenti.

| OldSoul a răspuns:

Stii cum se spune:
"Nu sunt deștept, dar când privesc în jur prind curaj."

| untu a răspuns:

Nu prea consider inteligent, uneori mai si gresesc in viata, dar ne indreptam din greseala! Asta ne invatam din viata! NU e bine sa te lauzi singur ca asta inseamna mandrie sau ingamfarea!

| Mayhem666 a răspuns (pentru untu):

Eu nu ma laud, dar ma consider inteligent. Comparabil cu altii, as putea sa spun ca sunt chiar zeu, dar na... nu cred in zei, asa ca as spune mai bine superior decat zeu.

| Clorox a răspuns:

Suna urat sa spun ca sunt inteligent, bate spre narcisism pentru mine dar da, mi s-a spus des straight face

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Stai calm, ca si eu sunt narcisist. Daca nu pare, sa stii ca este o iluzie. Eu chiar sunt narcisist, si mi s-a spus asta in fata, si nu am negat asta.

| PersonajFictiv a răspuns:

Hai sa nu vorbim despre asta thinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

De ce sa nu vorbim despre asta?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Mayhem666):

Era in sensul ca ma consider prost.
Faceam si eu pe ipocritul.
Da, ma consider inteligent.

| BlackRose03 a răspuns:

Sunt un copil, mi se zice adesea ca sunt inteligenta pentru varsta mea, dar putini ma cunosc cu adevarat si cei care o fac imi spun contrariul..In sinea mea stiu ca desi as vrea sunt doar o idioata. laughing

| ShaOfHatred a răspuns:

Sunt prost si mandru.

Răspuns utilizator avertizat
| reihiuke a răspuns:

Eu nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma consider nicicum si nici nu stau sa ma compar cu nimeni - sunt doar eu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun raspuns.

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a stricat unu' de la "S&F" toata fericirea, cica noi astia destepti in cap, trebuie' sa fim depresivi, altfel nu se poate, asa ca am sa las "Conversatiile" pana nu apar pe TPU drept idiot sadea! big grin

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

* huaaa nesatulu' >:p * Vrei sa fii si cult in cap, dar si fericit? nâţ nâţ nâţ Nu se poate asa ceva, daca studiul ala spune ca trebuie sa fii trist nici toata budinca din lume nu te mai poate salva, trebuie sa te conformezi.hee hee

" Experţii au ajuns la concluzia că oamenii inteligenţi sunt dezordonaţi, adorm târziu şi înjură mult " - ete ce zic astia, m-am razgandit! Dau pe afara de inteligenta day dreaming, sau doar sunt dezordonata, am insomnie si un vocabular plin de epitete si comparatii.

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

"nâţ", "nâţ"? rolling on the floor
Iarta-ma. N-am sa mai spun niciodata ca engleza scrisa e maro! happy
Sa-mi dai o idee cum sa par si eu cult, ca nu mai pot cu astia! big grin
La "S&F" comunic cu trei insi, si la "Conversatii" se intreaba daca suntem haiosi!
Cum apreciaza cineva care rade de 1, 35 ori pe an daca suntem haiosi ori nu? laughing
Eu cred ca ma indrept totusi spre cultosenie...
Am realizat ca Hei TPU se scrie un pic diferit. big grin
Te iubesc cand te culci cu mine-odata.
Tarziu, in dezordine. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Darkmagic):

Cand o sa te decizi daca vrei sa pari idiot sadea sau cult, poate o sa apara si sfatul. Poate. laughing
Hmm, stai sa ma gandesc. thinking * gata, m-am gandit *
Rasalaltaieri pe la 25:19.
Sa nu intarzii, in ordine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ma consider inteligenta si inteleapta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteligenți suntem toți. Adevărata ar trebui să fie: Voi vă considerați mai inteligenți? Da nici asta nu e, mai inteligenți toți suntem de asemenea, nu vezi răspunsurile? Adevărul este că cu cât știi mai mult, cu atât realizezi că știi mai puțin decât credeai.

Ha, te-am prins! Ai luat ultima frază "for granted"? Vezi tu, inteligența și știința sunt diferite. Inteligența se referă la capacitatea de a aborda probleme peste care dai, nu la câtă cultură generală ai. Ehm, bine, ele pot merge mână în mână, parțial.

Un exemplu: să știi metode de rezolvare la mate e știință, dar să știi să le aplici pe probleme, e, aia e inteligență. Așa că decât să întrebi oamenii dacă sunt inteligenți, mai bine dă-le probleme de rezolvat și analizează cum le rezolvă. Da serios tu chiar te aștepți la răspunsuri exacte la astfel de întrebări de la persoane random pe net? Pentru că cei neinteligenți, paradoxal, nu prea au capacitatea de a determina inteligența lor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ma consider o persoana inteligenta.De ce? 1.Mi.am dat seama cat de prost gandeam inainte
2.Si acum mai scot prostii pe gura dar nu exagerez probabil m.am maturizat putin
3.Imi place sa citesc din stiinta, filozofie, psihologie, geografie sa stiu cate ceva din ele
4.Un prost are alte preocupari
5.Inteligenta nu inseamna doar sa ai cunostinte dintr.un domeniu sau mai multe D. si sa te descurci in anumite situati cautand o rezolvare la problema care tocmai s-a indragostit tine laughing
6.Nu se mai uita la emisiuni d`asta cu pitii richii
7.Vor sa evolueze plus persoane inteligente langa ei
8.Sunt mandra ca sunt ardeleanca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteligenta ma reprezinta! Pe langa voce si talent, evident.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat sa mentionezi modestie. LOL.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Bineinteles.

| August99 a răspuns:

Nu stiu. unii se cred inteligenti dar sunt prosti.

Răspuns utilizator avertizat
| Kogaion a răspuns:

Nu stiu daca sunt sau nu inteligent, majoritatea spun ca se compara cu ceilalti si isi dau seama ca sunt inteligenti, dar daca se compara doar cu prosti, asta nu ii face inteligenti, am avut norocul sa cresc langa oameni cu o educatie aleasa si mi-am dat seama ca este o diferenta enorma intre mine si ei. Deci cine se considera inteligent comparandu-se cu alte persoane, sa aiba grija cine sunt acele persoane cu care se compara.

| RorySan a răspuns:

Pai in comparatie cu altii sunt.Dar sunt unele persoane sunt cu mult mai inteligente ca mine..Deci sunt undeva pe la mijloc.
Dar nu ma compar cu alte persoane.

Răspuns utilizator avertizat
| Adyy5 a răspuns:

Nu exista oameni inteligenti. Cand vom ajunge sa stim ce e dincolo de marginile universului si sa populam alte planete, Calea Lactee si galaxiile din jur vom fi putea spune ca suntem undeva la mijloc.
In schimb pentru nivelul la care se afla omenirea in prezent...
Nu, nu m-as numi o persoana inteligenta in comparatie cu altii.
La scoala am note normale. Intr-o tara straina, cu mult superioara Romaniei in invatamant cred ca as ocupa una dintre pozitiile de jos.Plus ca sunt la inceput si nu am experienta de viata sau cunostinte.
Voi vedea in viitor.Deocamdata sunt un 3.Deci ff...inferiora.

| Zuupass a răspuns:

Prost ca noaptea

| WangLouis a răspuns:

Inteligent, e mult spus, mai degraba capabil de anumite lucruri.

| Axely a răspuns:

Sunt o proastalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| mayaxhh a răspuns:

Nuuu deloc!
Dar ma consider amuzata de orice si uneori chiar si amuzanta
Nu sunt foarte inteligenta mai ales ca nu imi place deloc matematica laughing