| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, vreau sa stiu care este cel mai sanatos energizant, dau funda!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciunul.

| Violleta2022 a răspuns:

Un suc de portocale, sau de fructe, ori o cafea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Un măr. O cafea. Dacă te referi la băuturile de pe piață sunt toate același rahat cu ambalaje diferite laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Conform unui studiu derulat de infocon, cel mai sigur pentru consum este energizantul Red Bull (varianta normala, NU varianta fara zahar).
Desigur ca energizantele trebuie consumate cu moderatie.

Daca vrei o varianta naturala de energizare a organismului incearca ceaiul verde sau cafeaua

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Cel pe care îl lași sa fie consumat de către o alta persoana, ala-i cel mai sănătos.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Niciunul nu este sănătos, consuma 10 energizante într-o zi și o sa afli cât de sănătos e.
Ceaiul verde are efecte relativ similare și e mai puțin dăunător, îți oferă energia necesara dea lungul zilei, nu e necesar sa consumi energizant. Ceaiul verde îți oferă un boost de energie sau cafeaua, energizante- le consumate pe perioade îndelungate pot cauza depresie, atacuri de panica inclusiv probleme cu ficatul și boli cardiovasculare.
Hell este dacă tot vrei sa mori "sănătos", sau acesta https://www.googleadservices.com/......agead/aclk