| RoxyOnTPU a întrebat:

Hey... vreau sa ma apuc sa scriu o carte? puteti sa-mi dati o idee?

5 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Deseneaza o harta a locului in care se petrece actiunea.Gaseste nume personajelor si mai de parte te descurci daca ai imaginatie.

| foxsilver a răspuns:

Multe carti sunt inspirate din intamplari reale.Si tu poti sa te inspiri dintr-o intamplare de-a ta sau a vreunui prieten/prietena.
Dar va trebui sa tii cont ca talentul unui scriitor consta in puterea lui de imaginatie, de a filtra acea intamplare
prin inteligenta si sufletul lui.

| christos1234 a răspuns:

Pai baga antoanto_cris si te ajut si eu cu vreo 10% din ea daca vr day fundasmugsmug?

| RoxyOnTPU explică:

Si ai reusit sa-o publici?

| Daniel_Alexiu_1996 a răspuns:

Incepe prina a crea un personaj principal si alte cateva pe langa el apoi presara putina dragoste (o idila) si ceva supranatural si actiuna apoi lucrurile merg de la sine