| AlpPhaA a întrebat:

Hi!` puppy dog eyes Vreau niste statusuri despre indiferenta si falsitate;;]. Cele mai multee primesc Fundaa; x!`

7 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Da' ti-e lene sa impungi cu degetele 2 cuvinte pe tastatura si sa cauti pe google?

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

~As vrea o lacrima sa-ti cada
Si sa-ti deschida inima
Sa'ti pot lasa o mica rana
Sa vezi si tu cat e de grea :x ~

~Inima ti se rupe,
Iti plange sufletu' :(
Acum doar in poze iti mai vezi zambetul:)

~Nu mai exista sentimente
Numai zambete false si kantece :x ~

http://www.youtube.com/watch?v=vZygzLtMOKM&feature=related

~cand ai ce le trebuie,vor fi langa tine
cand apar problemele vei ramane doar tu si cu tine
Iti zambesc pe dinafara si spun ca'ti vor doar binele
? In fata iti zic ceva,dar pe la spate te lovesk
Le spui prieteni adevarati,
dar foloseste ghilimele ca nu sti ce gandesc

?"De obicei,ii citesc rapid pe cei care`mi Zambesc si de fapt nu ma inghit ""?""

->e dezamgita de lumea asta care se da ceea ce nu e

Nimeni nu vrea sa spuna,nici in rau,nici in gluma

Faptu' ca uneori nu mai gasesc scapare

Cand se-aduna chestii care te marcheaza,si pana la urma

Ii tragi dupa tine pe toti care iti intind o mana.

Nu exista grup de prieteni doar grup de ajutoare

Nu exista moarte doar cea mai simpla cale de scapare.

Si-ti vezi de treburi, ca oricum viata merge-n suturi

Ai cazut, te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi!

Atatea lacrimi fara rost • oricum nu mai conteaza... ce a fost, a fost :x

Educata de destin, simt mult dar arat putin :x

The sky cry,I see you cry,I cry
Even the sound
We both fly
We reach the end
Goodbye my love and my friend

Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii
Spun ca plec azi, da' o sa ma-ntorc intr-o zi
Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor
Spun ca sunt ok,cand de fapt nu-mi e usor

ZambeSte, traieSte`. invata Sa Speri`. doreste, iubeste`. ai grija Cat Ceri` :x

Regret mereu cand ne certam doar din prostii, caci suntem amandoi ironici si plini de orgolii!
Ca.s tulburata, toata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,adormind cu chipul tau in gand.""

Nu` te` ingrijora` din cauza` oamenilor` din trecutul` tau`. Exista` un motiv` pTr` care` nu au reusit` in viitorul` taw`!

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi."

Si esti mai fals decat vocalizele la megastar, si impresii de star "avec moi, ce soir"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut •
Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

If this role was given to me for playing, I will do it

Daca rolul acesta mi-a fost dat in acest joc o sa-l joc

"Intr-o zi, vei cadea,undeva intr-o groapa, vei cadea, vei cadea, la nesfarsit. Vei striga dupa ajutor, si nimeni nu va veni sa te salveze. O sa stii ca eu as fi venit."

"Intr-o buna zi, vei veni la mine, si-ti vei da seama ca mereu am fost acolo, pana atunci stai cu ceilalti."

Ai invatat sa lupti cand raul vrea sa te prinda
Ca sa treci peste toate,l-ai infruntat pe cel din oglinda.
Ti-ai creat o lume,de fapt numai a ta,fara de care
Nu ai putea trai in asta plina de gropi,plina de jale,

lumea e plina de cei ce te privesc de sus,ca pe cei mici,
In loc sa iti intinda o mana sa poti si tu sa te ridici...
Nu te-a durut atat de mult ca nu ai avut destule hartii,
Dar ti s-a rupt inima-n doua cand te-au tradat prietenii,

A fost langa tine mereu la o distanta de-un "play",
Te-a invatat sa zbori pana la nori, un nou inceput,
Si cum sa dormi mai putin,doar ca sa poti visa mai mult!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte,
Urmeaza-ti calea caci tu poti vedea si dincolo de cuvinte...

Fa ce trebuie' sa faci, ca stii ca o sa ajungi dincolo de nori,
Cineva ti-a dat aripi dar te-a lasat sa inveti singur sa zbori.
Ai succese ce te coboara si infrangeri ce te inalta,
Viata o intelegi privind inapoi si o traiesti privind in fata...

E prea usor sa faci rau, iar tu ai ales calea mai grea,
Iti vezi propria ta valoare dupa invidia altora...
Stii ca ai drumul tau pavat cu sperante si multe vise...
Focul din tine te face sa vezi si cu luminile stinse...

Dac-ar fi ceva pe lume
De care mi-ar fi dor
Ar fi ochii tai albastri
Ce-mi dau aripi sa zbor

| AlpPhaA explică:

Stati linistiti. am dat pe Google numai ca nu am gasit de imi trebuia... nu pun intrebari de plictiseala oh go on. si ce pnm va dati voi cu parerea oh go on.

| oSalamadra a răspuns:

Foloseste-ti macar o data in viata creierul si compuneti singura!

| oSalamadra a răspuns:

@mary3bee de fapt, nu! Pun pariu ca a vazut la altele si hop si ea ca e in trend sa ceri statusuri pe TPU. laughing

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html