| Zu_8376 a întrebat:

Hm am tot auzit in ultimul timp cv de genul :urasc ca te iubesc. Ce parere aveti? ati simtit vreodata asa?

5 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ura nu este decat o alta fateta a iubirii. Ca sentimente nu exista decat iubirea si frica. Restul sunt derivate. In momentul in care apare sentimentul de frica in iubire atunci apare ura.

| thehope a răspuns:

Ajungi sa iti spui "urasc ca il/o iubesc" in momentul in care iubirea care o porti pentru cineva nu e impartasita sau iti aduce numai suferinta.atunci cand s-a terminat o poveste de dragoste in doi, insa tu inca mai tii la persoana respectiva... E un sentiment care te apasa pentru ca in fond e vorba de iubirea aceea neimpartasita care nu face decat sa iti distruga sufletul...
Si eu am trecut prin asa ceva... poate ca fiecare la randul lui trece, a trecut sau va trece prin asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cazul tuturor nefericitilor in dragoste...

| thinkblueme a răspuns:

Clar! imposibil sa nu fi avut parte de o dragoste neimpartasita happy cu totii am trecut prin asta si cu totii ne-am simtit mizerabil cand persoana cu tronc nici nu ne observa, sau din contra (vezi in generala/liceu), cunosteau situatia si profitau sau ne luau peste picior. e destul de trist sa urasti iubirea pentru cineva, dar dupa ce trece (caci toate trec)... poate fi chiar distractiv sa-ti aduci aminte ce copil prostut ai fostwinking

| katherine a răspuns:

O daaa atunci cand iubesti pe cineva care ti-a facut ceva sau nu va mai intelegeti si ai vrea sa nu mai simti nimic pentru el dar tu continui sa ti la el si te urasti pentru asta