| dedegirl a întrebat:

Hmm dupa mine cam orice om vrea un animalut de companie, nu? Toti ne plangem ca vrem caini de rasa.(nu discut acum despre pisicute) Daca am lua un caine mic de pe strada jegos...amarat si chiar ne-am dori un caine de ce nu il luam acasa il bagam intr-un lighian il frecam de ii ies ochii e curat, ii facem vaccinele il rasfatam ...nu am putea sa creem noi o rasa? Adica mai la subiect nu mai fiti asa fitosi cu caini toti au nevoie de un stapan dupa ce ca Romania a ajuns intr-un hal cu hotii ar mai merge un caine la casa omului nu? Astept pareri!

7 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Am cules doi de pe strada. Sunt destui oameni cu suflet care au adoptat caini. Nu poti avea pretentia ca toti oamenii sa fie la fel.
Bafta!

| Șttefania a răspuns:

Sunt de acord :d
toata lumea vrea un caine de rasa pentru ca sunt frumosi intr-adevar si mie imi plac dar decat sa dai 300 de euro pe unul mai bine te duci afara pe starda si iei unul si il ingrijesti
mai salvezi si tu o viata
si in plus e mult mai rapid [glumesc]

| AcidCuSange a răspuns:

Si eu sunt de acord. Dar nu sa creem noi o rasa.Fiecare caine are rasa lui, iar daca nu, se vor descoperi alte rase pe viitor

| pyma a răspuns:

Sunt total de acord, mi se pare o risipă să plăteşti pentru un căţel, când sunt atâţia fără stăpân. Dar na...nu dă bine să ai un câine maidanez.

| 3ntzz a răspuns:

Parca mi-ai citit in ochi...sunt total de acord ai foarte mare dreptate

| deeutzy a răspuns:

Asa este dar oamenii din Romania prefera cainii de rasa si.nu stiu mai curati intr-un fel. insa eu as putea spune ca iubesc cainii foarte mult iar acum 2 sau 3 ani am luat de pe strada 2 caini si o pisica iar de curand au murit si inca imi pare rau pentru ei.toata umea ar trebui sa gandeasca precum tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curtea, mea e full de caini:maidanezi, pikinezi, etc au vaccinuri mancare cat incapehappy deci niciun hotz nu cred ca intra in curtea mea
azi am mai gasit unu:d
numarul exact e 21