| Yosifica a întrebat:

Hristos a inviat, deci eu scriu cu stanga si scriu f frumos, dar as vrea sa ma invat sa scriu si cu dreapta, dar nu inteleg cu trebuie sa tin pixul, imi puteti explica?

Răspuns Câştigător
| Yosifica explică:

Pixul trebuie sa il tii exact ca si in mana stanga. Si eu tot cu stanga scriu dar am inceput si eu sa scriu incet-incet cu dreapta. La inceput este cam incomfortabil dar exerseaza scrisul cu dreapta intre 20 minute si o ora si vei incepe sa scrii cat mai bine cu dreapta si frumos. happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu scriu cu stanga de mica si parinti au tot zis sa scriu cu dreapta si sa scriu cu dreapta dar invatatoarea a zis sa ma lase cum vreau eu ca si asa e bine la noi in scoala chiar si un baiat de a unei profesoare scrie cu stangawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa invat sa scriu si cu piciorul... dar asta nu m-ar ajuta in viata, nu?
Daca esti stangaci, sa-ti traiasca! Decat sa schimonosesti scrisul incercand sa caligrafiezi cu dreapta, mai bine fa altceva util cu mana aia... invata sa mananci cu betisoare chinezesti, ceva...
Nu, pe bune, nu-ti bate capul, ca o sa-ti avariezi si caligrafia de la mana stanga. Mai bine antreneaz-o pe aia mai atent.

| Yosifica explică:

Multumesc tuturor, ma bucur ca sunt multi ca mine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yosifica):

N-ai pentru cewinking Multumesc pentru funda. happy Am uitat sa spun ceva: Cand am zis sa exersezi intre 20 minute si o ora vroiam sa zic sa exersezi asta zilnic.

| Yosifica explică (pentru anonim_4396):

Mersi happy mi-ai fost de ajutor de maine : la exersat!laughing