| Adredemesconf a întrebat:

Http://www.crimetime.ro/......ntare.html
Am rămas șocată când am văzut articolul.:|

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

O greseala inpardonabila, nu cred ca medicul ce a declarat decesul fetitei, a facut acest lucru doar dupa o atenta consultare, el a mers pe criteriul ca, fiind imatur, avand si cordonul ombilical in jurul gatului, nu avea cum sa supravietuiasca si astfel, prin incompetenta sa, a omorat un omulet, care avea vitalitate si avea sanse sa traiasca. Ca avea vitalitate denota insa din faptul ca, dupa 3 zile in care a fost tinut in frig, in loc de incubator, n-a fost alimentat, totusi a plans cerandu-si dreptul la viata.
O sa va relatez ca si eu puteam sa fiu moarta inca de la nastere pentru ca, m-am nascut avand cordonul ombilical in jurul gatului si eram albastra si fara suflare dupa nastere si totusi doar o moasa de la tara, m-a tinut de picioare,
mi-a aplicat cateva lovituri usoare cu palma pe spate si mi-am revenit, desigur eu eram un copil mare de 4 kg, dar daca moasa ma considera sufocata, totul era pierdut.
Se pare ca in orice profesie, omul sfinteste locul si cred ca incompetenta, mai ales in medicina, este cu totul nepermisa. Un functionar daca greseste o hartie, o reface, dar un medic daca greseste in cazul unui bolnav acesta isi poate pierde viata si de aceea in aceasta profesie nu trebuie sa existe rebuturi.
Dar mai cred ca, medicii buni ar trebui salarizati corespunzator pentru a nu migra in strainatate pentru ca, mai rau decat un medic incompetent poate fi doar lipsa oricarui medic si in prezent la noi in tara sunt multe localitati in care lipsesc medicii din specialitatile de baza.
Sa fim cu totii sanatosi si sa nu avem parte de medici care isi bat joc de propria profesie.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta înseamnă cât de bine şi-au dat interesul medicii, de ce să nu se întâmple şi afară nu numai la noi, doctori incompetenţi care nu cunosc rolul actului medical. Aceşti oameni merită daţi afară din sistem pentru neglijenţă în serviciu şi omor calificat (să facă o vizită pe la puşcărie dacă nu pentru restul vieţii atunci cel puţin 20-25 de ani!).
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Uite ca se mai intampla si din-astea.
cum am vazut si prin comentarii pe-acolo, la noi tot raul e posibil.

| LitlleSusan a răspuns:

:O.wow...pana si el simte ca a fost iubit...si probabil regreta ca a plecat dintre cei dragicrying