| RAY a răspuns:

Acum si sufletele obosesc?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Normal

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu ma regăsesc în chestia aia de aia zic. Apoi nu stiu daca e de la suflet dar am stările alea.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu exista suflete naty,ceea ce e acolo este de fapt o lipsa de fier,magneziu,calciu,zinc,vezi de o dieta bogata in fructe, legume, proteine vegatale, animale, grasimi sanatoase ca avocado, nuci

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Unde este acest suflet localizat?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Mănânc destul de sănătos, fac efort fizic exact cat sa ma simt ok si nu e vorba doar de mine ca studiul ala nu m-a cautat pe mine expre doar m-am regăsit si am intrebat si pe alti.
Sti ce cred eu ca inseamna ca ai obosit sufletește.Ca te-ai saturat de ură,răutate,monotonie,suferințe,experiențe neplăcute,singurătate etc.O fi având toate astea legătura si cu creierul, dar eu spre exemplu cand is napadita de tristețe si stări proaste simt o apăsare în piept, o stare de nimic chiar dacă, creierul meu e ok si zice "hai facem, dă-le naibi".
Sti ca mai este o chestie si in relație cand alegi cu inima/sufletul sau creierul.Sunt multe/multi ce conștientizează că sunt fraierite/fraieriti si stiu ca nu e bine dar din iubire rămân acolo ceia ce inseamna ca gandesc cu inima sau sufletul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mie mi se pare ca sunt 10 semne ca fizicul a obosit

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu ce sa zic ca eu am trecut si mai trec si acum prin stări din acelea si nu mai muncesc fizic de ceva vreme.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Tu cum esti femeie dea lungul ciclului menstrual poti avea aceste simptome din cauza hormonilor, sa nu uitam de fier ca il cam pierzi la menstruatie, manca spanac mult, urzici cand esti la menstruatie

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba de menstruatia, e vorba de experiențele din trecut. Daca pui deprimarea, depresia si stările ciudate pe baza ciclul menstrual sau a lipsei de fier ea aiurea.
Stările astea nu sunt o dată pe lună sunt de ani.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Dar ce probleme ai naty? esti mereu depresiva?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu-mi mai bat capul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt simptome de depresie.
Dacă crezi în existența sufletului, eu zic că este formulat prost titlul.
Acestea sunt ale creieruluicorp.
Sufletul este altceva.

| Drimmero a răspuns:

Arata mai degraba a extenuare fizica si am patit-o cu totii macar o data.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Titlu stupid, poate fi anemie, oboseală cronică, depresie etc. Medicul știe mai bine.

| Freya1 a răspuns (pentru supadeceapa):

E titlul ciudat dar sunt multi ce merg la medic si nu le gaseste medicul nimic.

| supadeceapa a răspuns (pentru Freya1):

Mă îndoiesc.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

De ce ai sters intrebarea?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca asa fac mereu ca sa nu am lista de întrebări la profilul meu.
De ce ma întrebi?

| Endoryus a răspuns (pentru Freya1):

Iti e rusine de intrebarile care le pui?

| Freya1 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu imi e rusine cu intrebarile pe care le pun, doar nu vreau sa imi fac lista de întrebări. Daca imi era rusine nu comentăm aici sa se vada cine a scris.
Dar e tipic tie, iti place sa bazai omul dar ma cunosti si cred ca si sti ca nu tine.

| Endoryus a răspuns (pentru Freya1):

Ma cunosti prea bine.

| Freya1 a răspuns (pentru Endoryus):

winking

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cheama un preot sa te ajute s-au du-te la psiholog.

| Superior a răspuns:

Avem macar suflete sa obosească? laughing

| Superior a răspuns:

"Sufletele nu există."
Dovezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce parere sa am?
Se pare ca sufletul meu e in coma.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si al meu, oricat incerc sa dau de unul din milioanele de barbati din Romania cu 20+, de-a dracu' dau doar de aialalti 1%.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ești masochistă?
Numai cei care au răspuns la întrebarea asta sigur au peste 20... împreuna happy

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si a meu laughing.Ma chinui sa il resuscitez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa incepi sa nu mai citesti rahaturi pe internet, chestia asta tine mai mult de psihologie e doar in mintea ta, o datã ce citesti astea "rezonezi" automat cu ele(crezi cu tarie ca treci prin asta)

Iesi la o plimbare in natura, ajuta. Meditatie, etc

| chuckmanson a răspuns:

Sufletele nu există.
Conceptul de suflet s-a născut atunci când oamenii nu aveau habar despre cum funcționează emoțiile.
Și serios vorbind, acum mai și obosesc? Și credeam că astrologia e o mizerie.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nimic interesant

| DRionutST a răspuns:

Ce mai descoperire... laughing