| UnuPentruAltu a întrebat:

Https://evz.ro/handicap-violata-ucisa.html
Consideri că această fată, având un handicap, ar fi trebuit să se afle sub ocrotirea unui tutore și să fie însoțită în permanență?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E trist, gunoiul ala merita ars de viu, desigur ca trebuie sa fie cineva cu ea mereu, dar nu un cioban nebun

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este nevoie de insotitor permanent, pentru ca handicapul fetei nu era locomotor, ci doar mental.
In ce priveste tutorele, avea, era chiar mama sa. Cel putina sa scrie in articol.
In orice caz, ucigasul era un fost recidivist, care a "recidivat", pentru ca, un viciu nu dispare niciodata, doar se ascunde cu siretenie si iese al iveala cu prima ocazie cand nu se mai poate stapani.

| Andreeush a răspuns:

Normal, o persoană cu astfel de handicap nu ar trebui să umble singură pe stradă, mai ales dacă e fată.

| SilentRain a răspuns:

Da, cred ca asa ar fi mai bine, sa nu se ma ajungă în altfel de situați tragice