| PublicName330 a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=Kf4GkHsRB2w - Cum se numeste steaua dinainte de rasaritul soarelui care a rasarit? Nu stiu cum se numeste

3 răspunsuri:
| Dorotheea21 a răspuns:

Dimineata de obicei apare Venus.
"De obicei", insemnand cateva zile din luna.
In clip, se vede planeta Venus, nu o stea.

| Claudiu1905 a răspuns:

E planeta Venus
Se poate vedea doar inainte de rasaritul Soarelui pentru ca are orbita mai mica decat orbita Pamantului si astfel e tot timpul pe directia Soarelui
Ar putea fi si Marte, dar Marte poate fi vazut si noaptea, cam o data la doi ani cand ajunge de aceeasi parte a Soarelui cu Pamantul
Stai ca am si desen
S V P M
Toate trei planetele de aceeasi parte a Soarelui, si cu toate acestea, privind dinspre Pamant, Venus e tot pe directia Soarelui

| PublicName330 explică:

Minutul 0:26