| Vikaa a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=PfQoDX-GSkQ
Voi ce parere aveti, credeti ca e adevarat?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

O sa scriu mai mult dar trebuie explicat ca sa intelegi mai bine, ca doamna nu explica chiar cum trebuie si dedesubturile.

Normal ca e adevarat! Vor sa distruga UE, bagand mulsulmanii si pe altii, distrugi spiritul acelei tari, nefiind o singura natiune, e usor de dezmembrat o tara. De aia au obligat pe nemti sa primeasca atatia imigranti, ca e pilonul UE si daca pica, s-a dus dracu, sa faca praf si economic, pai
Trump a zis clar ca UE trebuie eliminara. Ca le e concurent economic, inainte erau mai prieteni, ca era loc pentru mai multi, acu ca e groasa, nu mai e loc pentru toti, asa ca le pune taxe si altele. Si conflicte etnice, tocmai bine pentru SUA, orice bobardeala aici, e avantaj pentru ei, ca vor avea ei monopol in tot ce exporta, produse.

De ce nu i-au primit tarile de langa ei? Ca nu erau obligate. Ungurii nu au primit, dar nu conteaza, ca Ungaria nu e asa importanta de facut praf, vezi? Nu le-a facut nimic ca n-au primit.
E corect ca nazismul va proteja UE de planul ala, asa cum zice doamna adica fascistii, pentru ca aia sunt nationalisti si vor elimina pe straini, insa si aia sunt criminali si rai, deci pentru oameni e tot cam una (pai uite ce le-au facut la ai lor in anii 30 dupa ce a venit Hitler, si anii 40, ii punea sa munceasca la strazi pana lesinau).

Cam asta este. Si daca pune mana pe rusia, India, China, Iran, vor conduce lumea si va incepe exterminarea, vor extermina pe cine nu au nevoie. Pe un monument din Georgia anonim scrie ca pe glob trebuie sa ramana 500 de mii de oameni, masonii au spus, clar. Dupa aia se auzea de un miliard, atat, nu mai au nev de mai multe slugi, e nasol.

Si legea aia ca ai voie sa ceri separarea de tara, e o lege ca sa destrame usor natiuni, exact ce spune in film doamna, eu stiam dinainte, ca era clar. Si instiga subtil la separare.
Deci vezi cum se leaga? Dar in sua nu vezi separare.
Ar face razboi dar nu pot din cauza bombei nucleare, altfel ar face, stii de ce? Ca ori mor ai mei si nu mai trebuie sa le dau de papa, ori mor ceilalti si le luam ce au.
Ca acum economie pica si nu mai poti da de mancare la toti, adica locuri de munca.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Teoria conspirației.